REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Pasaulyje persekiojama daugiau nei 360 milijonų krikščionių

ŠaltinisREMIX NEWS

Naujausioje labdaros organizacijos „Open Doors” („Atviros durys”) ataskaitoje atskleidžiama, kad krikščionys daugelyje pasaulio šalių tebėra labai persekiojama religinė mažuma.

Misijos 2023 m. ataskaitoje nurodoma, kad islamo režimai yra priešiškiausi krikščionių mažumoms, po jų seka komunistinės šalys. Tačiau verta pažymėti, kad daugelis Europos valstybių ir JAV valstijų yra nustačiusios kliūtis krikščionių įsitikinimams reikšti viešojoje erdvėje.

Per vienerius metus 50-yje ataskaitoje nagrinėjamų šalių vien už savo tikėjimo išpažinimą buvo nužudytas 5 621 krikščionis. Tai susiję su laikotarpiu nuo 2021 m. spalio 1 d. iki 2022 m. rugsėjo 30 d.

Iš 760 milijonų krikščionių, gyvenančių tose pačiose 50 šalių, iš viso 360 milijonų patiria rimtus ir nuolatinius persekiojimus.

Organizacija „Open Doors” persekiojimą apibrėžia ne tik kaip fizinį smurtą ir žmogžudystes, bet ir kaip turto naikinimą, diskriminaciją darbo vietoje ir švietimo srityje, priverstinį išvykimą iš savo teritorijos.

Persekiotojų sąrašo viršuje yra Šiaurės Korėja, nuo jos vos keliais punktais atsilieka Somalis, Jemenas ir Eritrėja. Šiaurės Korėja yra uždariausia planetos šalis, kurioje engiamos visos religijos, tačiau, „Open Doors” duomenimis, šalyje vis dar yra 300 000 krikščionių, slapta praktikuojančių savo tikėjimą.

verta pažymėti, kad daugelis Europos valstybių ir JAV valstijų yra nustačiusios kliūtis krikščionių įsitikinimams reikšti viešojoje erdvėje.

Rytų Afrikos valstybėje Somalyje pastaruosius 30 metų vyrauja chaosas, o islamas yra vienintelė šalyje leidžiama religija. Fundamentalistai islamistai taip pat kontroliuoja Jemeną.

Eritrėja nėra islamo valstybė, tačiau joje persekiojami krikščionys protestantai ir vyriausybės priešininkai. Musulmoniškos valstybės, tokios kaip Libija, Nigerija, Pakistanas, Iranas, Afganistanas ir Sudanas, taip pat patenka į dešimtuką, o nuo jų nedaug atsilieka daugiausia hinduistų gyvenama Indija.

Tarp pažeidėjų yra tokių komunistinių valstybių kaip Kinija, Vietnamas, Kuba ir Laosas.

Net tradiciškai katalikiškose Nikaragvoje, Kolumbijoje ir Meksikoje gausu pranešimų apie persekiojimus.

Pati organizacija gyvuoja nuo 1955 m., o jos istorija susijusi su Lenkija.

Vienas olandų misionierius pradėjo padėti krikščionims už geležinės uždangos, kontrabanda gabendamas į Lenkiją Bibliją. Jis lankėsi šalyje šeštajame dešimtmetyje ir sužinojo apie katalikų persekiojimą.

Vėliau jis taip pat kontrabanda gabeno Bibliją į SSRS. 1981 m. „Open Doors”, vykdydamos misiją „Projektas Perlas”, į Kiniją kontrabanda atgabeno milijoną Biblijų. Po kelerių metų organizacija pristatė milijoną Biblijų Rusijos Ortodoksų Bažnyčiai.

Organizacija veikia 30-yje pasaulio šalių, o 2010 m. buvo įsteigtas organizacijos skyrius Lenkijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte