Popiežių nuliūdino ateisto žurnalisto, kažkada jam „privirusio košės“, mirtis

Popiežius Pranciškus šią savaitę išreiškė užuojautą dėl žinomo italų žurnalisto, kuris laikė save ateistu, mirties. Italo vieši teiginiai, paremti susitikimais su Šventuoju Tėvu, ne kartą sukėlė Vatikaną ant kojų ir vertė dėl jų aiškintis.

Liepos 14 d., sulaukęs 98 metų, mirė Eugenio Scalfari (Eugenijus Skalfaris) buvo vienas žinomiausių ir įtakingiausių pastarojo meto žurnalistų Italijoje, laikraščio „La Repubblica“, kuriam vadovavo 20 metų, ir žurnalo „L’Espresso“ įkūrėjas.

„Popiežius Pranciškus su liūdesiu sutiko žinią apie savo bičiulio Eugenio Scalfari mirtį“, – pranešė Šventojo Sosto spaudos salės direktorius Matteo Bruni (Matėjus Brunis) apie popiežiaus užuojautą dėl iškilaus Italijos žurnalistikos pasaulio veikėjo.

E. Scalfari skelbėsi esąs ateistas, tačiau dažnai kėlė klausimus apie tikėjimo ir pasaulietiškumo santykius. 2019 m. buvo išleista jo knyga „Dievas ir modernioji visuomenė. Susitikimai su popiežiumi Pranciškumi ir kardinolu Carlo Maria Martini.“

Atsakydamas į žurnalistų klausimus, Šventojo Sosto spaudos salės vadovas M. Bruni sakė, kad popiežius labai brangina susitikimų su Eugenio Scalfari atminimą, pokalbius apie svarbiausias žmogiškąsias problemas. Popiežius paveda mirusiojo sielą Viešpačiui ir meldžia paguodos gedintiems artimiesiems. 

Šventojo Sosto spaudos tarnybos direktoriaus pareiškime Vatikanas nurodė, kad popiežius Pranciškus „su liūdesiu sužinojo apie savo draugo mirtį“, o tai rodo apie artimą popiežiaus santykį su mirusiuoju. Popiežius Pranciškus brangino susitikimus su žurnalistu.

E. Scalfari teiginiai, kad popiežius Pranciškus asmeninių susitikimų metu, be kita ko, neigė pragaro realumą ir Jėzaus dieviškumą, atsidūrė antraštėse visame pasaulyje.

Vatikano atstovai atmetė žurnalisto E. Scalfari tekstus kaip neoficialius.

2014 m. tėvas Federico Lombardi (Federikas Lombardis), buvęs popiežiaus atstovas spaudai, žurnalistams sakė, kad „jei Šventojo Sosto spaudos tarnybos nepaskelbia ir oficialiai nepatvirtintina, rašytojas prisiima visą atsakomybę už tai, ką parašė“.

2015 m. E. Scalfari melagingai pranešė, kad popiežius Pranciškus išsakė komentarus, neigiančius pragaro egzistavimą.

Jis taip pat 2018 m. kovo mėn. teigė, kad popiežius Pranciškus jam pasakė, jog „pragaras neegzistuoja, egzistuoja nusidėjėlių sielų išnykimas“.

Atsakydamas į tokius teiginius, Šventasis Sostas pareiškė, kad Scalfari rašinys turėtų būti laikomas ne tiksliu Pranciškaus žodžių atvaizdavimu, o paties autoriaus kūryba.

2019 m. Vatikanas tiesiogiai paneigė E. Scalfari teiginį, kad popiežius Pranciškus sakė netikįs, jog Jėzus Kristus buvo dieviškas.

Vatikanas taip pat teigė, kad interviu apskritai nebuvo. Vietoj to, aiškino Šventojo Sosto spaudos tarnyba, tai buvo „privatus susitikimas Velykų proga“.

2013 m. susitikime su Romos užsienio spaudos asociacijos žurnalistais E. Scalfari sakė, kad visi jo interviu buvo imami be įrašymo įrenginio ir be užrašų kalbant asmeniui.

„Stengiuosi suprasti asmenį, iš kurio imu interviu, o po to užrašau jo atsakymus savais žodžiais“, – aiškino E. Scalfari. Jis pripažino, kad dėl to gali būti, jog „kai kuriems popiežiaus žodžiams, kuriuos pranešė, popiežius Pranciškus nepritarė“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Popiežius tikrai sakė ,kad pragaro nėra.Tai buvo oficiali jo nuomonė ,pateikta .Taip pat daug visko prišnekėta ir pridaryta ,todėl popiežiaus persona tampa labai įtartina.Ty.Jo tikėjimas apskritai …,manau jis apsimeta ….Vienaip kartais šneka ,o kitaip galvoja ir tiki.Pragaro nėra,,,,,Parveštos pagoniškos statūlos ,skiepų prievarta ,ateistuojantys veiksmai ir t.t.t.t.t. Kam jis tarnauja?Tiktai ne katalikų bažnyčiai..

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte