Politines partijas galės steigti ir ne Lietuvos piliečiai

ŠaltinisBNS

Seimas pritarė Politinių partijų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-406(2), nustatydamas, kad politines partijas gali steigti ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir Lietuvos Respublikoje ne mažiau kaip pusę metų gyvenantys Europos Sąjungos (ES) valstybės narės piliečiai, sulaukę 18 metų.

Kaip projekto pristatymo metu sakė teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, nors Europos Komisija teigiamai vertina Lietuvos pastangas suderinti nacionalinius teisės aktus su Sąjungos teise, tačiau pažeidimo procedūros nenutraukė ir toliau tvirtina, kad oficialiame panešime iškeltas Lietuvos teisės aktų dėl narystės politinėse partijose neatitikties ES teisei klausimas dar neišspęstas, kadangi kitų ES valstybių narių piliečiai negali būti politinių partijų steigėjais Lietuvoje.

„Pažymėtina, kad pagal Konstituciją tik Lietuvos piliečiai turi teisę dalyvauti Seimo ir Prezidento rinkimuose. ES piliečiai Lietuvoje dalyvauja tik rinkimuose į Europos Parlamentą ir savivaldybių tarybas. Mes turime ir daugiau saugiklių – partiją Lietuvoje įsteigti gali tik 2 tūkst. žmonių, atitinkamai ne Lietuvos pilietis galėtų būti vienas iš tų narių“, – sakė teisingumo ministrė.

E. Dobrovolska tuomet pažymėjo, kad susidomėjimas Lietuvos politinėmis partijomis nėra didelis – šiais metais joms priklauso per 100 tūkst. Lietuvos piliečių ir tik trys kitų ES valstybių narių piliečiai – čekas, prancūzas ir latvis.

Politinių partijų įstatymo pataisoms pritarė 75, prieš balsavo du, susilaikė 24 Seimo nariai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis