Policijos veteranų parke Panevėžyje pastatytas šv. Kristoforo koplytstulpis

ŠaltinisBNS

Panevėžyje, policijos veteranų kuriamame parke „Po Angelo sparnu“, ketvirtadienį pastatytas ir pašventintas šv. Kristoforo koplytstulpis, skirtas Lietuvos kelių policijos 90-mečiui.

Šv. Kristoforo koplytstulpį iš ąžuolo išdrožė profesionalus skulptorius panevėžietis Kęstutis Krasauskas. Skulptūros aukštis − 492 centimetrai. Pagal skulptoriaus projektą kalvis Saulius Kronis iš Panevėžio rajono, Velžio kaimo, nukalė koplytstulpį puošiančią saulutę.

Skulptūrai tinkamą ąžuolą parinko Valstybinių miškų urėdija. Cementinį pamatą išliejo bendrovė „Panevėžio statybos trestas“, skelbia Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Antroje skulptūros pusėje pritvirtinta nerūdijančio plieno lentelė su malda: „Gerasis Dieve, šventojo Kristoforo užtarimu suteik man išminties, dėmesingumo ir savitvardos vairuoti tvarkingai ir saugiai. Pagelbėk gerbti ir nuoširdžiai rūpintis kitais eismo dalyviais ir apsaugok nuo nelaimių, kad sėkmingai pasiekčiau kelionės tikslus.“

Šv. Kristoforo koplytstulpį pašventino ir visus susirinkusiuosius palaimino Panevėžio apskrities policijos kapelionas kunigas Gediminas Jankūnas.

Policijos veteranai parką Panevėžyje pradėjo kurti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

2018 metais apie 60 hektarų plote buvo pasodinta 100 ąžuoliukų. Vėliau nuspręsta pastatyti koplytstulpius ir taip jį padaryti patrauklų visuomenei.

Lietuvos kelių policijos tarnybai, šiemet švenčiančiai 90-metį, pirmajai suteikta garbė pastatyti jos veiklos sukaktį įamžinantį koplytstulpį. Vėliau statomi koplytstulpiai bus skirti svarbioms policijos įstaigų sukaktims ar kitoms progoms pažymėti. Tai bus visuomenės lankoma vieta. Kelių policijos tarnybos 90-mečio progai įamžinti šv. Kristoforas pasirinktas neatsitiktinai.

„Šis koplytstulpis – tai dar vienas sėkmingas idėjos įgyvendinimas ir kūrybiškas daugelio institucijų bendradarbiavimo ir bendrystės pavyzdys, kurių yra daug visoje Lietuvoje. Tegul šis parkas būna lankomas, o jame atsispindi mūsų tikslai, siekiai ir vertybės,“ – dėkojo Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Tarnybos vadovas linkėjo visiems būti vieningiems kartu rūpinantis keliaujančiais viso krašto žmonėmis ir jų saugumu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Tapkui patinka aukšti. Nepraėjai mis kauno konkurso. Susitaikyk. Dabar plėšysiez iš paskutiniųjų. Turi gaspadine, džiaukis ir šventyklos banknotais džiaukis.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte