Pirmas savaitgalis Palangoje, atlaisvinus judėjimo ribojimus: kurorto svečiai džiaugiasi saule, jūra ir kava

Nuo kovo 16 d. atlaisvinus judėjimą į Palangą, kurortas vėl tapo gyvas. Žmonės džiaugiasi pro debesį išlendančia saule, jų veidus gairina kiek šaltokas vėjas, o rankas šildo kava. J. Basanavičiaus gatvė vėl judri kaip ir anksčiau. Žmonės traukia jūros link.

Šis savaitgalis yra pirmasis be judėjimo apribojimų po ilgo laiko. Kiekvieną penktadienį, o dažnai ir darbo dienomis, įvažiavimą prie miesto tikrindavo policijos ekipažas. Kurortas buvo tuščias, o viešbučiai ir restoranai turėjo užsidaryti.

Palangoje šiandien vėl gausu gyvybės: čia apstu poilsiautojų, kurie atvyksta iš savivaldybių, kuriose taip pat jau nebetaikomi judėjimo apribojimai. Šeimos vėl vaikščioja atvirose erdvėse, keliauja miško takeliais, vedančiais prie jūros, šilumos ieško rankose laikomuose kavos puodeliuose. Nors kava duodama tik išsinešti, kurorto lankytojams tai nesvarbu. Žmonės rikiuojasi eilėse, nes viduje ribojamas jų skaičius.

Aktyvesni poilsiautojai važinėja dviračiais ir elektriniais paspirtukais, o tvarką nuolat kontroliuoja vis pravažiuojantys policijos pareigūnai.

Didžiausia žmonių koncentracija kaip visada yra J. Basanavičiaus gatvėje, nes ji veda tilto link. Žmonės pasiilgę jūros, simbolizuojančios laisvę, kurios mes taip visi trokštame.

Nuo kovo 16 d. atlaisvinus judėjimą į Palangą, kurortas vėl tapo gyvas / Karolinos Mikaliūnės nuotr.

Žmonės laikosi taisyklių: jeigu neišeina išlaikyti 2 metrų atstumo iki kitos šeimos, užsideda kaukes.

Kai kurie didesni viešbučiai taip pat pradėjo savo veiklą. Kiti atsidarys kiek vėliau, kaip planuoja verslininkai, – po Velykų.

Atsinaujinus viešoms pamaldoms Palangos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, žmonės taip pat gali užsukti pasimelsti. Sekmadienio šv. Mišių laikas yra: 8 val; 10 val; 12 val; 15 val; 18 val. Siekiant užtikrinti saugų tikinčiųjų dalyvavimą šv. Mišiose, bus išskaidomas jų skaičius. Parapijos feisbuko paskyroje primenama, kad lankytojai turi dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo vienas nuo kito (išskyrus šeimos narius) ir šv. Komuniją priimti tik į rankas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte