Lietuvos trispalvė pakeitė vaivorykštę ant požeminės perėjos sienos

Vakar feisbukas kaip per Kovo 11-ąją buvo pilnas pasidalinimų Lietuvos vėliavos nuotrauka. Tačiau ši vėliava kiek neįprasta – tai požeminėje perėjoje Saltoniškių gatvėje Vilniuje nupiešta Lietuvos vėliava, kuri pakeitė prieš tai buvusią vaivorykštės spalvų vėliavą – grafitį. Ši ilgai neužsibuvo – apie savaitę.

Dažniausiai seksualinių mažumų idėjų propagavimui naudojamas simbolis kovo 19-ą dieną buvo tiesiog uždažytas Lietuvos vėliavos spalvomis. Kaip teigė šio sumanymo iniciatoriai, Lietuvos vėliavos grafičio idėja kilo beveik iš karto, kai tik perėjoje atsirado LGBT vaivorykštė. Jie pasakojo, kad pasiruošti pačiam uždažymui pririekė 2 dienų. Dalyviai taip pat pasidžiaugė palaikymo reakcija iš praeivių. Kai kurie net patys imdavo dažymo volelius, kad simboliškai prisidėti prie veiksmo.

Politikas, LGBT aktyvistas Tomas Vytautas Raskevičius savo feisbuko paskyroje išreiškė nusivylimą vaivorykštės uždažymu, nes, anot jo, jis labai stengiasi, kad Lietuvoje sutilptų skirtingi ir įvairūs žmonės. „Kovosiu iš paskutiniųjų, kad mano trispalvė plevėsuotų kartu su mano vaivorykšte. Nes vietos Lietuvoje užteks visiems. Plyšta širdis, kai matau tai, ką matau…“, – rašė politikas savo paskyroje.

Tuo tarpu šviežias grafitis su Lietuvos vėliava buvo pažymėtas žodžiais: „Neužspalvinkite mūsų, mes irgi Lietuvos vaikai. LGBT+“.

Lietuvos vėliavos grafitis sulaukė itin didelio kiekio patiktukų iš feisbuko vartotojų. Jie gyrė akcijos iniciatorius ir džiaugėsi vėliava perėjoje.

Akcijos sumanytojai

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis