Paskirtasis vyskupas S. Bužauskas kunigams: esate mano broliai

Kovo 15 dieną Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas į konferenciją kurijoje susirinkusiems kunigams su džiaugsmu pristatė būsimą savo pagalbininką – popiežiaus Pranciškaus vasario 27 d. paskirtąjį vyskupą Saulių Bužauską.

„Jūs visi esate mano broliai“, – sakė paskirtasis vyskupas Saulius kunigams. Pasidalydamas apie savo giminės šaknis, atkreipė dėmesį, jog už šeimą nuolat meldėsi dvi mamos tetos – seserys kazimierietės. O jo dvasinę kelionę, atrodo, lydi maloningoji Nepaliaujamos Pagalbos Motina – jos atvaizdas yra mamos tėviškės Šeštokų bažnyčioje, be to, ir jo gimtosios Garliavos bažnyčioje.

Pasak paskirtojo vyskupo, šį atvaizdą, dažną šeimos albumuose, jis ketinąs rinktis Šventimų dienai – Vaikelis Jėzus, besiglaudžiantis prie Motinos, atspindi ir būsimos kančios baimę, ir dvasininko tarnystę, kuriai nuolat reikia atramos.

„Daugybę metų sakiau Dievui „ne““, – atvirai prisipažino paskirtasis vyskupas Saulius Bužauskas, prisimindamas, jog jaunystėje labiausiai norėjo studijuoti žurnalistiką. Sunkus, vis atidėliojamas buvo pašaukimo klausimas. Tačiau jis vis iškildavęs. Savanoriaujant „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenėje vaikų, turinčių negalią, jis buvo pradėtas vadinti kunigu… Vėliau atsirado drąsa atsiliepti į pašaukimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte