Pasikėsinta į Meksikos arkivyskupo gyvybę

ŠaltinisCNA

Gegužės 21 d. 80-metis vyras su peiliu bandė nužudyti Durango (Meksika) arkivyskupą Faustino Armendárizą. Išpuolis įvyko katedros zakristijoje po sekmadienio vidurdienio Mišių, praneša CNA. Vėliau vyrą suėmė savivaldybės pareigūnai.

Po nepavykusio bandymo nužudyti F. Armendárizas tviteryje padėkojo „Dievui, Švenčiausiajai Mergelei, Nekaltajam Prasidėjimui ir šventiesiems kankiniams, kurie šiandien, savo šventės dieną, apsaugojo mane nuo šios agresijos prieš mano fizinę neliečiamybę Durango katedros zakristijoje”.

„Telaimina Dievas visus už solidarumo žodžius ir maldas”, – sakė jis.

Vėliau kalbėdamas su vietos žiniasklaida prelatas paaiškino, kad baigęs Mišias jis nuėjo į zakristiją, kur retkarčiais žmonės ateina „pasisveikinti, pasitarti, pabendrauti”.

Jis prisiminė, kad kol su kažkuo kalbėjosi, užpuolikas „smarkiai patraukė jį per kairįjį šoną”, norėdamas paklausti, ar Armendárizas yra vietos vyskupas.

„Tuo man pavyko pamatyti, kad jis ištiesė ranką su peiliu”.

Arkivyskupas F. Armendárizas sakė: „Be to, kad žmogui trūko jėgų, manau, kad mane apsaugojo kažkas transcendentinio”.

Durango arkivyskupas pasakojo apie pasikėsinimą nužudyti, pripažindamas, kad tai buvo kažkas baisaus ir liūdno.

Toli gražu nelaikydamas nuoskaudos užpuolikui, prelatas pabrėžė, kad nors vyras bandė jam pakenkti, jis meldžiasi, „kad Dievas jį palaimintų”.

„Man atrodo, kad tai taip pat proga parodyti solidarumą su kenčiančiais žmonėmis”, – sakė arkivyskupas, apgailestaudamas, kad „esame pažeidžiami ir tai gali nutikti kiekvienam” šalyje, kenčiančioje nuo „teisingumo reliatyvizavimo”, taip pat nesaugumo ir smurto.

„Tai yra viso šio suardyto socialinio tinklo dalis, tačiau pirmiausia – moralinių vertybių trūkumas ir situacijos, kurias mūsų žmonės be jokios abejonės patiria anonimiškai”, – pažymėjo prelatas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte