Paryžiuje dėl velykinių Mišių, kuriose dauguma tikinčiųjų buvo be kaukių, sulaikyti 2 dvasininkai

ŠaltinisAFP-BNS

Prancūzijos pareigūnai ketvirtadienį apklausai sulaikė vieną kunigą ir dar vieną dvasininką dėl daugybę žmonių sutraukusių velykinių mišių Paryžiuje, kurios vyko nepaisant dėl COVID-19 pandemijos įvestų apribojimų, pranešė prokurorai.

Bažnyčios vadovai ir vyriausybė išreiškė pasipiktinimą pasirodžius įrašams iš sausakimšos bažnyčios, kur vos keli iš Šv. Eugenijaus ir Šv. Cecilijos bažnyčioje susirinkusių daugiausia pagyvenusio amžiaus tikinčiųjų dėvėjo apsaugines kaukes.

Laikraštis „Le Parisien“ paskelbė vaizdo įrašą iš šeštadienį laikytų mišių, kuriose dalyvavo daugybė parapijiečių. Dauguma jų buvo be kaukių, o kunigai dalino šv. Komuniją tiesiai tikintiesiems į burnas.

Pranešime sakoma, kad apeigos truko keturias valandas.

Paryžiaus prokurorai netrukus pradėjo tyrimą dėl sąmoningo pavojaus kitų asmenų gyvybėms sukėlimo.

Pasak prokurorų, abu vyrai taip pat yra apklausiami dėl kaltinimų, esą jie nedėvėjo kaukių ir buvo subūrę didesnę nei šešių asmenų grupę, nesilaikydami reikalavimų užtikrinti fizinį atstumą tarp žmonių.

Vidaus reikalų ministro pavaduotoja Marlene Schiappa (Marlen Šjapa) šią savaitę sąlygas, kuriomis vyko apeigos, pavadino „nepriimtinomis“. Tuo metu Paryžiaus vyskupijos atstovė Karine Dalle (Karin Dal) pareiškė, kad buvo „priblokšta“ fizinio atstumo nesilaikymo ir „tokio nepagarbaus elgesio“ per apeigas.

Pagal galiojančią tvarką kaukės yra privalomos visiems vyresniems nei 11 metų tikintiesiems. Per pamaldas tarp asmenų turi būti paliktos mažiausiai dvi laisvos sėdimos vietos, užimant kas antrą suolų eilę. 

Savo ruožtu Paryžiaus arkivyskupas trečiadienį pareiškė, kad bažnyčia pradėjo vidinę procedūrą dėl bažnyčios kunigo poelgio, dėl kurio jis gali sulaukti sankcijų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Kokių sankcijų? Bažnyčia yra Dievo namai, tad tikėjimas yra patys nuostabiausi vaistai ir vakcina. Tik tikėjimu Jėzus gydė žmones, tad kaukių neužsidėjimas ir yra gilaus Dievu pasitikėjimo išraiška. Atsibuskite ir suvokite kame yra Dievo galia.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis