Nyderlandų kardinolas: raginu atšaukti pareiškimą dėl LGBT porų laiminimo Belgijoje

ŠaltinisCNA

Utrechto (Nyderlandai) arkivyskupas paragino Flandrijos (Belgijos regionas) vyskupus atšaukti savo pareiškimą dėl tos pačios lyties porų palaiminimo ceremonijų, sakydamas, kad ši praktika prieštarauja Bažnyčios mokymui.

„Jei homoseksualios poros, turinčios vienalyčius, ilgalaikius lytinius santykius, gali gauti palaiminimą, argi to paties neturėtų būti galima daryti ir nevienalyčiuose, ilgalaikiuose vyro ir moters, gyvenančių kartu nesusituokus, santykiuose? Leidžiant palaiminti homoseksualias poras kyla didelis pavojus, kad palaiminimai bus nuvertinti, o Bažnyčios mokymas apie santuokos dorovę ir seksualinę etiką bus pakirstas“, – rugsėjo 27 d. laikraštyje „The New Daily Compass“ rašė Utrechto kardinolas Willemas Eijkas (Vilemas Eijkas).

„Flamandų vyskupų pareiškimas, kuriame jie leidžia laiminti tos pačios lyties poras ir netgi pateikia tam skirtą liturginį modelį, susiduria su neatsiejamais etiniais prieštaravimais, radikaliai prieštarauja neseniai priimtam Tikėjimo mokymo kongregacijos sprendimui ir kelia pavojų, kad gali paskatinti katalikus laikytis Bažnyčios mokymui prieštaraujančių pažiūrų į tos pačios lyties asmenų santykių moralę“, – teigė kardinolas.

„Todėl Bažnyčios mokymą, taip pat ir apie lytinę moralę, pripažįstantys katalikai karštai viliasi, kad Flandrijos vyskupai netrukus bus paprašyti kompetentingų Bažnyčios sluoksnių atšaukti savo pareiškimą ir kad pastarieji jį įvykdys“, – tęsė jis.

Rugsėjo 20 d. Flandrijos vyskupai paskelbė homoseksualių sąjungų šventimo liturgijos pavyzdį.

Tikėjimo mokymo kongregacija 2021 m. kovo mėn. patvirtino, kad Bažnyčia neturi galios laiminti tos pačios lyties asmenų sąjungų.

Kardinolas pažymėjo, kad Flandrijos vyskupai žengė nepaprastą žingsnį ir leido laiminti tos pačios lyties asmenų poras remdamiesi tam tikrų ištraukų iš Amoris Laetitia„, 2016 m. popiežiaus Pranciškaus apaštališkojo paraginimo apie meilę šeimoje, interpretacija.

„Savaime suprantama, kad su homoseksualios orientacijos žmonėmis taip pat reikia elgtis pagarbiai ir jie turi teisę į pastoracinę priežiūrą bei vadovavimą“, – pridūrė jis.

Jis pridūrė, kad palaiminimas suponuoja ne tik gerą gavėjo intenciją, bet ir tai, kad tai, kas laiminama, atitinka „Dievo kūrinijos tvarką“.

„Dievas sukūrė santuoką kaip visišką ir abipusę vyro ir moters dovaną vienas kitam, kurios viršūnė yra prokreacija, – mokė jis. – Lytiniai santykiai tarp tos pačios lyties asmenų patys savaime negali lemti prokreacijos. Todėl jie negali būti autentiška visiško abipusio vyro ir moters savęs dovanojimo, kuris iš esmės yra santuoka, išraiška kūno lygmeniu.

Moraliniu požiūriu objektyviai neteisingos situacijos negali būti palaimintos. Dievo malonė nešviečia nuodėmės kelyje. Negalima auginti dvasinių vaisių laiminant santykius, prieštaraujančius Dievo kūrinijos tvarkai… Moraliniu požiūriu neleistina laiminti homoseksualių santykių kaip tokių.“

Kardinolas V. Eijkas pažymėjo, kad „bendruomenės maldoje homoseksualių porų palaiminimo proga flamandų vyskupai sakė, jog bendruomenė meldžiasi, kad „Dievo malonė veiktų“ homoseksualioje poroje, kad jie galėtų rūpintis vienas kitu ir bendruomene, kurioje gyvena“.

„Tačiau negalime melsti, kad Dievo malonė veiktų santykiuose, neatitinkančiuose Jo kūrinijos tvarkos“, – pabrėžė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Viešojoje nuomonėje, bandoma sukurti iliuzija, jog dauguma girdimų balsų yra palaikantys naujasiais ideologijas. O šiuos balsus leidžia nuo tam tikrų piniginių srautų priklausomi media kabala, kuriuos pas mus žmonės vadina oficialiąja žiniasklaida. Tačiau yra daugybė normalių tradicinių pažiūrų žmonių ir dvasininkų visose šalyse, ir nepaisant garsiausiai šaukiančių ideologų, normalių pažiūrų žmonių yra daugum, kuri kiek besistengtų idologai, kiek beskirtų tam reikalui pinigų – nemažėja.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte