Ispanijos LGBT organizacijos spaudžia vyriausybę priimti įstatymą dėl translyčių asmenų

ŠaltinisCNA

Trys LGBT organizacijos susitiko su Ispanijos socialistinė darbo partija (PSOE), pagrindine Ispanijos valdančiosios koalicijos partija, siekdamos, kad „translyčių asmenų įstatymas“ būtų priimtas iki kitų metų pabaigos.

Valstybinė lesbiečių, gėjų, translyčių, biseksualų, interseksualų ir kitų asmenų federacija (FELTBI+), Trikampio fondas ir asociacija „Chrysallis“, kurią sudaro nepilnamečių, pasiskelbusių transseksualais, šeimos, darė spaudimą partijai minėtai dėl susiskaldymo socialistų gretose siūlant įstatymą.

LGBT organizacijos baiminasi, kad diskusijos tarp partijos viduje ir išorėje esančių feminisčių – tų, kurios neigia, kad bet kuris vyras savo noru gali apsibrėžti esąs moteris, ir tų, kurios mano, kad tai įmanoma, – baigsis įstatymo žlugimu.

Įstatymui nepritaria ir valdančiosios koalicijos partijos „Podemos“ nariai. Jie pabrėžia, kad pasiekė susitarimą su vyriausybe dėl šio įstatymo, „todėl nėra jokios galimybės, kad jo svarstymas teisėkūros procese bus atidėtas ar užsitęs“, kaip per kampaniją prašė už šeimą pasisakančios organizacijos.

Lyties pakeitimas civiliniame registre

Birželio 29 d. Ministrų taryba pritarė Lygybės ministerijos propaguojamam įstatymo projektui „Dėl realios ir veiksmingos translyčių asmenų lygybės ir LGTBI teisių užtikrinimo“, žinomam kaip „trans įstatymas“. Tarybos pritarimas leido įstatymo projektui pereiti teisėkūros procesą, kuris dabar jau prasidėjo.

Įstatymas numato, kad savo vardą ir lytį civiliniame registre galima pakeisti pateikus pareiškimą, nepateikus medicininių išvadų, nepradėjus kryžminės lyties hormoninio gydymo ar nereikalaujant teismo leidimo.

Nepilnamečiams teisėjo sutikimas būtų privalomas nuo 12 metų amžiaus, o nuo 14 iki 16 metų amžiaus reikalingas tėvų leidimas. Vyresni nei 16 metų, bet dar nesulaukę 18 metų asmenys laikomi sulaukusiais pilnametystės – amžiaus, kai asmuo laikomas suaugusiuoju, kaip pripažįstama pagal įstatymą, – todėl jie galėtų pakeisti lytį pateikę prašymą.

Generalinė teismų taryba, teisėjų valdymo organas, suabejojo įvairiais įstatymo aspektais. Dėl registro klausimo ji paskelbė ataskaitą, kurioje raginama padidinti ribą, iki kurios galima prašyti pakeisti lytį civiliniame registre pateikus prašymą, bent iki 18 metų.

Taigi, procedūra, kuriai reikalingas teisėjo, turinčio nustatyti bent jau asmens brandos lygį arba valios stabilumą, pritarimas, kad būtų galima pradėti lyties pakeitimo procedūrą Civiliniame registre, būtų pratęsta iki pilnametystės, kuri Ispanijoje yra 18 metų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Gender ideologai bando išprievartauti Ispanijos žmones, kurių dauguma nesutinka su jų ideologija.

  2. Rado laiką… Gal kol kas tegul prasibrūžuoja savo išanges individualiai, kol vyksta karas? Po to žiūrėsime kuo jie tokie vertingi, kad reikėtų paminti daugumos piliečių moralines nuostatas.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte