Norvegijos premjerei Ernai Solberg skirta bauda už pandemijos suvaržymų nesilaikymą

ŠaltinisAFP-BNS

Norvegijos premjerei Ernai Solberg (Ernai Sulberg) penktadienį buvo skirta svari bauda už šalyje dėl koronaviruso pandemijos įvestų suvaržymų nesilaikymą, kai vyriausybės vadovė organizavo gimtadienio šventę savo artimiesiems, nors pati į ją galiausiai neatvyko, nurodė policija.

Policija padarė išvadą, kad E. Solberg organizuotos vakarienės svečių skaičius viršijo leistiną privatiems renginiams.

Už šį pažeidimą premjerei buvo skirta 20 tūkst. Norvegijos kronų (beveik 2 000 eurų) bauda.

„Net jeigu įstatymas lygus visiems, ne kiekvienas yra lygus“, – per spaudos konferenciją sakė policijos komisaras Ole Saeverudas (Olė Severudas).

„Solberg yra aukščiausio rango išrinkta šalies pareigūnė ir kai kuriais atvejais atliko vadovaujamą vaidmenį priimant vyriausybės sprendimus dėl priemonių kovai su pandemija“, – pabrėžė O. Saeverudas.

„Dėl šios priežasties laikoma teisinga skirti sankciją, kad būtų išlaikytas visuomenės pasitikėjimas sveikatos apsaugos taisyklėmis“, – pridūrė jis.

Visuomeninis transliuotojas NRK kovo viduryje pranešė, kad vasario pabaigoje, savo 60-ojo gimtadienio proga, E. Solberg susitiko su savo šeimos nariais Norvegijos slidinėjimo kurorte Jeile, pažeisdama karantino ribojimus ir nesilaikydama rekomendacijų.

Vasario 25-ąją 13 jos šeimos narių vakarieniavo viename Jeilo restorane, nors privačiuose renginiuose viešose vietose buvo leidžiama susirinkti ne daugiau kaip 10 dalyvių.

Pati E. Solberg vakarienėje nedalyvavo, nes turėjo išvykti į ligoninę dėl regėjimo sutrikimo, bet policija ją pripažino atsakinga už renginio organizavimą.

Šiam reikalui iškilus į viešumą E. Solberg atsiprašė ir pareiškė esanti pasiruošusi sumokėti baudą, jeigu ji būtų skirta.

Penktadienį premjerė darsyk viešai atsiprašė ir sakė policijos sprendimo neskųsianti.

„Mums nederėjo pažeisti taisyklių, ir noriu dar kartą atsiprašyti“, – jis sakė transliuotojui TV2.

Socialiniuose tinkluose daug komentarų sulaukęs incidentas aptemdė Norvegijos lyderės įvaizdį, nors E. Solberg daugelio buvo giriama dėl jos vyriausybės pastangų suvaldyti sveikatos krizę. Tai nutiko neparankiu metu, artėjant rugsėjo 13-ąją vyksiantiems parlamento rinkimams.

Naujienų portalui „ABC Nyheter“ žurnalistas Davidas Stenerudas sakė, kad policijos sprendimas yra „gera diena Norvegijos teisės viršenybei“.

„Pažymėtina, kad mūsų pačių ministrė pirmininkė buvo tiriama dėl taisyklių, kurias ji mums įvedė, pažeidimo. Ir dar labiau neįtikėtina, kad ji dabar pripažinta kalta“, – laikraščio „Verdens Gang“ vedamajame rašė apžvalgininkė Astrid Meland.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis