Norvegijoje – svarstymai dėl kremavimo vandeniu

ŠaltinisCNE NEWS

Norvegijos laidojimo vietos tampa vis užimtesnės. Todėl vietos Liuteronų Bažnyčia nori išbandyti naują laidojimo būdą – kremavimą vandeniu.

Šių metų pradžioje Stortingas (Norvegijos parlamentas) priėmė Laidojimo įstatymo pakeitimą. Pakeitimas reiškia, kad leidžiama eksperimentuoti su naujomis laidojimo formomis, pavyzdžiui, kremavimu vandeniu.

Dabar Norvegijos Trondheimo bažnyčios taryba svarsto galimybę patvirtinti naują laidojimo formą. Pasak vyresniojo patarėjo Trygve’o Jenseno, Trondheimo bendruomenė bus pirmoji tai padariusi.

Norvegijos krikščioniškam dienraščiui „Vart Land“ Trondheimo bažnyčios tarybos laidojimo vietų skyriaus vadovas pabrėžia, kad dėl šio pasiūlymo taryba dar nepriėmė sprendimo. Taigi dar laukia ilgas kelias.

Tačiau kremuojant vandeniu iškyla tam tikrų problemų. Nepaisant to, Runaras Frohmyras kartu su savo įmone „Fusofu“ siekia šį kremavimo būdą įdiegti Norvegijoje. Jis yra sudaręs sutartį su įmone, gaminančia kremavimo vandeniu įrenginius, ir už kiekvieną pardavimą gauna tam tikrą dalį.

R. Frøhmyras sako, kad nori įdiegti šį metodą Norvegijoje, norėdamas sumažinti šalyje esančių laidojimo vietų apkrovą ir dėl to, kad kremavimas vandeniu yra ekologiškesnis nei kremavimas ugnimi. „Jo metu į orą neišmetama jokių teršalų, o į kanalizaciją išleidžiamas vanduo yra visiškai sterilus ir jame nėra žmogaus palaikų“, – tikina jis.

Pasak jo, susidomėjimas šiuo metodu yra didelis. „Nežinau nė vienos Europos šalies, kuri nesikreiptų dėl leidimo kremuoti vandeniu“, – sako R. Frohmyras.

Pernai miręs Pietų Afrikos anglikonų arkivyskupas ir taikos premijos laureatas Desmondas Tutu, kaip teigiama, buvo kremuotas vandenyje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. O karvelidė kvailumu paslėpti vadinama lotyniškai- kolumbariumu. Nabašnyko išvirimas ir nuleidimas kanalizacijon vadinsis kremavimu vandenyje. Kad ir nežmoniškai,svarbu kitoniškai

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte