REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Norime padėkoti popiežiui už viską, ką jis daro – S. Ševčukas

ŠaltinisVATICAN NEWS

Antradienį ir trečiadienį Romoje lankosi Ukrainos Bažnyčių ir religinių organizacijų taryba, vienijanti beveik visų Ukrainoje veikiančių Bažnyčių ir religinių bendruomenių narius.

Trečiadienio vizito programoje – susitikimas su popiežiumi Pranciškumi Vatikane ir dalyvavimas popiežiaus vadovaujamuose maldų savaitę už krikščionių vienybę užbaigiančiuose mišparuose Romos Šv. Pauliaus bazilikoje.

„Norime padėkoti Šventajam Tėvui už viską, ką jis daro, kad būtų įveikta humanitarinė krizė Ukrainoje, – sakė šios tarybos narys, Ukrainos graikų apeigų katalikų didysis arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas. – Mums labai svarbu, kad Šventasis Tėvas ir Vatikanas išgirstų, kaip ukrainiečiai supranta žodį „taika“, kokios taikos siekia, kokią taiką gina savo gyvybės kaina. Be tiesos ir teisingumo nėra taikos.“

Ukrainos Bažnyčių ir religinių organizacijų tarybą sudaro įvairios bažnytinės ir religinės bendruomenės – Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia, Maskvos patriarchato Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia, lotynų ir graikų apeigų Katalikų Bažnyčia, protestantų bendruomenės, adventistai, baptistai, sekmininkai; taip pat yra žydų bendruomenės ir keletas musulmonų organizacijų. Tarybai priklauso 85 proc. visų Ukrainos religinių bendruomenių.

Tarybos vaidmuo padidėjo prasidėjus karui. Ji buvo labai aktyvi, parašė daugybę laiškų, taip pat Putinui ir Rusijos žmonėms, tos šalies krikščionims, Baltarusijos žmonėms, kad neremtų karo. Buvo paskelbta daug kreipimųsi į tarptautinę bendruomenę. Vienydamas religines bendruomenes taryba siekia būti kenčiančių Ukrainos žmonių balsu.

Be susitikimo su popiežiumi Pranciškumi ir dalyvavimo ekumeniniuose mišparuose, Ukrainos Bažnyčių ir religinių organizacijų tarybos vizito Romoje programoje taip pat yra susitikimas su popiežiaus valstybės sekretoriumi bei sekretoriumi santykiams su valstybėmis, su krikščionių vienybės, tarpreliginio dialogo, komunikacijos ir Rytų Bažnyčių dikasterijų vadovais.

Pastarosios naujasis prefektas arkivyskupas Claudio Gugerotti yra tarnavęs nuncijumi Ukrainoje ir yra gerai susipažinęs su padėtimi. Ukrainos Bažnyčių ir religinių organizacijų atstovai taip pat aplankys Romos Kūdikėlio Jėzaus pediatrinę ligoninę, kurioje gydomi ukrainiečių vaikai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte