Miestų merai sveikina Vilnių su 700 metų jubiliejumi

ŠaltinisBNS

Vilniaus 700-ojo gimtadienio išvakarėse antradienį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje miestų merai sveikina sostinę.

„Aš buvau meru aštuonerius metus iš šių 700, o tai yra maždaug vienas procentas. Mažai palyginus su miestu, bet tai buvo puikus laikas (…). Iš šių aštuonerių metų penkerius metus ruošėmės šiai gimtadienio šventei“, – atidarydamas konferenciją sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

„Švenčiame, kad mums ne 700 metų, o 700 metų jaunystės, nes geriausios dienos – dar prieš akis“, – kalbėjo jis.

Sostinę konferencijos metu pasveikino ir Čikagos bei Jeruzalės merai. 

„Man malonu visų Čikagos gyventojų vardu pasveikinti Vilnių su 700 metų jubiliejumi. Turiu pasakyti, kad Čikagoje yra įsikūrusi didžiausia, jei ne pati didžiausia lietuvių bendruomenė už Lietuvos ribų, ir tikrai Čikaga šiandien švenčia taip pat“, – sakė miesto merė Lori Lightfoot (Lori Laitfut) savo nuotoliu perduotame sveikinime.

Nuoširdžiausiai sveikinu šiaurės Jeruzalę. Ką reiškia būti Jeruzale – tai reiškia būti vieta, kuri siunčia šviesą ir įkvėpimą visam pasauliui

„Nuoširdžiausiai sveikinu šiaurės Jeruzalę. Ką reiškia būti Jeruzale – tai reiškia būti vieta, kuri siunčia šviesą ir įkvėpimą visam pasauliui“, – nuotoliu kalbėjo Jeruzalės meras Moshe Leonas (Mošė Leonas).

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė savo kalboje pažymėjo, jog „Vilnius – tai svajonių miestas, kuris buvo kuriamas 700 metų“.

Kaip nurodė sostinės savivaldybė, konferencija „Champion Cities Summit 2023: Champions Think Bold“ (Miestų čempionų susitikimas: čempionai mąsto drąsiai) suteiks miestams platformą pasidalinti idėjomis, jos metu bus diskutuojama apie plėtrą, klimato kaitą, švietimą ir įvairovę kaip miesto stiprybę.

Pasak R. Šimašiaus, Vilniaus jubiliejus svarbus ir Europos regionui, kur miestai „vieningai remia tas pačias vertybes: demokratiją, žmogaus teises, lygias galimybes, o svarbiausia – kovą už laisvę, kurią šiuo metu kovoja Ukraina“.

Pagrindinis dėmesys susitikime skiriamas lyderiams, jų gerajai patirčiai, tarptautinės partnerystės ir dialogo stiprinimui.

Konferencijos metu aptarta miestų patirtis priimant karo pabėgėlius iš Ukrainos, apžvelgtos priemonės, skirtos padėti Ukrainos miestų sunaikintos infrastruktūros atkūrimui.

Konferenciją Vilnius organizuoja bendradarbiaudamas kartu su „Eurocities“, daugiau kaip 200 miestų jungiančiu tinklu 38 šalyse.

Konferencijoje dalyvauja Lvivo meras Andrijus Sadovas, Varšuvos meras  Rafalas Trzaskowskis (Rafalas Tšaskovskis), Rygos meras Martinis Stakis, Talino meras  Mihhailas Kolvartas (Michailas Kelvertas), Reikjaviko meras Daguras Bergthorusonas Eggertssonas (Daguras Bergtourusonas Egertsonas), taip pat atstovai iš Vienos, Stokholmo, Paryžiaus, Gdansko, Oslo, Tamperės ir Podgoricos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Pirmaisiais krikščionybės laikais gyvenęs šventasis Kristoforas buvo aukštas (229 cm) stiprus, stotingas, vyras, turintis bauginančių veido bruožų. Jo siekis buvo tarnauti tik galingiausiam valdovui pasaulyje, kuriam galėtų pasiūlyti savo jėgą ir ištvermę. Iš pradžių aukojosi karaliui, nes manė, kad jis galingiausias, bet pamatęs, kad šis silpnas ir lengvai nugalimas, atsisakė. Supykęs karalius jį uždarė į kalėjimą ir sukaustė grandinėmis. Tačiau, sutraukęs grandines Šv. Kristoforas išėjo iš kalėjimo. Tada karalius prieš jį pasiuntė kariuomenę, bet daugelį kareivių jis patraukė savo pusėn, padėdamas jiems atsiversti iš pagonybės į krikščionybę. Vėliau Šv. Kristoforas trumpam parsisamdė šėtonui, bet netrukus pamatė, kad šis bijo kryžiaus ir maldos, tad suprato, kad velnias taip pat yra silpnas ir atsisakė jam tarnauti. Galiausiai Šv. Kristoforas apsigyveno pas atsiskyrėlį, kuris jį išmokė tarnauti Viešpačiui – Pasaulio Valdovui.

  2. Bet gyventi vien tik aukomis ir maldomis šiam milžinui nepakako. Tada atsiskyrėlis jam patarė per sraunią upę pernešinėti silpnus žmones, kurie neįstengia pereiti gilios ir sraunios upės, kurioje nėra kelto. Pakrantėje nuolat sustodavo būreliai žmonių. Vieną kartą pernešti per upę paprašė mažas vaikelis. Šv. Kristoforas kantriai nešė jį, bet kuo arčiau buvo kitas krantas, tuo vaikelis darėsi vis sunkesnis it švinas; kilo smarki audra. Pavargęs ir suprakaitavęs jis stengėsi nešti iš visų jėgų ir kai pasiekė upės krantą, vaikelis pasisakė esąs Kristus ir su savimi nešąs viso pasaulio sunkumus. Tada Šv. Kristoforas suprato, kad fizinė jėga dar nieko nereiškia, kad yra dar stipresnė – dvasinė jėga. Kad Kristoforas įtikėtų, jog tas vaikelis tikrai yra Kristus, pastarasis padovanojo jam palmės lazdą ir pasakė, kad ta lazda netrukus pražys. Taip ir atsitiko. Matydamas Šv. Kristoforo ištvermę ir jėgą, jį nusamdyti panoro ciesorius. Tačiau, pažinęs galingiausią valdovą – Kristų, kurio jis visą gyvenimą ieškojo, Šv. Kristoforas atsisakė tarnauti ciesoriui. Už tai buvo suimtas, įmestas į kalėjimą ir visaip kankinamas – deginamas karšta geležimi, guldomas ant įkaitinto geležinio suolo. Tačiau kankinys didvyriškai ištvėrė visas kančias ir liko nepalaužiamas, tvirtas kaip uola, pasitikintis Dievu ir jo neišsižadantis. Tada ciesorius nakčiai į kalėjimą atsiuntė dvi moteris, norėdamas taip jį suvilioti. Tačiau Šv. Kristoforas per naktį atvertė jas į katalikų tikėjimą ir šios atsisakė savo darbo. Supykęs ciesorius įsakė jam nukirsti galvą ir ši egzekucija buvo įvykdyta.

  3. Per savo gyvenimą Šv. Kristoforas padėjo atversti apie 48 000 nusidėjėlių.
    Kadangi jis šventai atliko kasdienes savo pareigas – nešiojo per upę žmones (ir patį Kristų), ištvėrė žiaurius kankinimus ir mirė baisia mirtimi, Kristus šį šventąjį apdovanojo didelėmis malonėmis. Išpažįstantieji katalikų tikėjimą neabejoja, kad jo užtarimas apsaugo nuo nelaimių įvairiose kelionėse, o namus – nuo stichinių nelaimių – griaustinių, uraganų, žemės drebėjimų. Taip pat atverčia nusidėjėlius, gydo alkoholikus, gelbsti nuo staigios ir netikėtos mirties. Seniau Šv. Kristoforo statula stovėjo Vilniuje prie arkivyskupijos kurijos. Dauguma lakūnų ir vairuotojų nešiojo (dabar rečiau turi su savimi) ženkliukus su jo atvaizdu, melsdavosi jam, kad apsaugotų nuo nelaimių ir netikėtos mirties. Po Nepriklausomybės atkūrimo Šv. Kristoforas vėl paskelbtas Vilniaus globėju.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte