Nerami naktis prie Seimo baigėsi areštais ir sužalojimais (pildoma)

ŠaltinisBNS

Po vėlų antradienio vakarą kilusių riaušių prie Seimo policijos pareigūnai trečiadienio rytą tebesaugojo parlamento prieigas.

Pastatas atitvertas maždaug 75 metrų perimetru „Stop“ juosta. Automobilius, sukančius į A. Tumėno gatvę, kuri antradienio vakarą buvo užblokuota, pareigūnai stabdo ir klausia, kokiu tikslu vykstama.

Trečiadienio rytą užtvertas ir priėjimas prie Vyriausybės rūmų Vilniuje. Ji aptverta metaline tvorele ir „Stop“ juosta. Čia taip pat budi policijos ekipažai.

Trečiadienį Vyriausybė ketina spręsti dėl naujų ribojimų imuniteto nuo COVID-19 neturintiems asmenims.

Antradienį Vilniuje prie Seimo būtent dėl to surengtas masinis protestas, vėliau virtęs riaušėmis.

Pasibaigus darbo dienai ir parlamentarams skirstantis po neeilinės sesijos protestuotojai buvo užtvėrę visus išėjimus iš parlamento rūmų ir užblokavę vidinio Seimo kiemo vartus. Seimo nariai iš rūmų galėjo išeiti, tačiau juos tuoj pat apsupdavo protestuotojai ir imdavo reikšti savo pasipiktinimą, užgauliodavo, dalis sulaukė grasinimų. 

Išvykti automobiliu iš Seimo iš pradžių buvo neįmanoma. 

Vakare atvykusi riaušių policija atstūmė protestuotojus nuo kiemo vartų ir padarė išvažiavimo koridorių. Pareigūnai panaudojo ašarines dujas. Akcijos dalyviai į pareigūnus mėtė, butelius, akmenis, signalines raketas, sprogdino petardas ir pan.

Dėl riaušių prie Seimo rūmų sulaikyti 26 asmenys, nukentėjo apie 10 pareigūnų

Dėl antradienio vakarą vykusių riaušių prie Seimo rūmų sulaikyti 26 asmenys, nukentėjo apie dešimt pareigūnų, pranešė policija.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo.

„Policija ėmėsi veiksmų ir išsklaidė minią, sulaikė 26 asmenis, kurie buvo pristatyti į vyriausiąjį policijos komisariatą“, – LRT radijui trečiadienį sakė Vilniaus apskrities policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas.

Jie sulaikyti atliekant ikiteisminį tyrimą dėl riaušių. Policijos duomenimis, asmenys tyčia pažeidė viešąją tvarką, žalojo pareigūnus.

„Jie visi naudojo neteisėtus veiksmus, gadino policijos transporto priemones, kėlė pareigūnams fizinį skausmą, taip pat greitosios pagalbos medikams automobilis buvo apmėtytas akmenimis“, – kalbėjo komisariato viršininkas.

„Turiu pasakyti, kad nukentėjo šiam momentui apie 10 policijos pareigūnų, VST pareigūnai“, – pridūrė jis.

Tačiau, pasak S. Gago, šie skaičiai gali būti didesni, nes kai kurie pareigūnai į medikus kreipėsi paryčiais, baigę tarnybą.

Riaušių policija apie 2 val. nakties baigė išsklaidyti nuo Seimo nesitraukusius protesto akcijos dalyvius. Jie išvaikyti pareigūnams su skydais pamažu judant į priekį ir naudojant ašarines dujas.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

S. Gagas patvirtino, jog buvo panaudoti keli pirotechnikos užtaisai ir pabrėžė, kad juos paleido ne pareigūnai.

„Turiu patikinti, kad policija granatų nei garsinių, nei jokių kitų nenaudojo. Tai buvo iš protestuotojų, riaušininkų pusės panaudoti sprogmenys, pirotechnikos gaminiai“, – sakė jis.

Jo duomenimis, įvyko du sprogimai, vėliau pareigūnai įvykio vietoje rado nesprogusių petardų.

Viešąją tvarką palaikė apie 70 policijos pareigūnų.

Apie 21.30 val. į Vilniaus ligoninę buvo pristatyta prie Seimo dirbusi pareigūnė, ji vėliau buvo išleista gydytis ambulatoriškai.

34 metų vyrui buvo surašytas protokolas už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą – jis konfliktavo su mitinguojančiaisiais, vizualiai atrodė neblaivus.

Taip pat vienas 23 metų jaunuolis buvo sulaikytas įtarus disponavimu narkotikais, jis uždarytas į areštinę.

Žinia apie ribojimus paskelbta per anksti, sukėlė susierzinimą – V. Čmilytė-Nielsen

Žinia apie planuojamus ribojimus nepasiskiepijusiems paskelbta per anksti ir dėl to sukėlė žmonių susierzinimą, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Mano vertinimu, žinia apie ribojimus visus galbūt buvo pernelyg anksti išleista, ji, taip, sukėlė susierzinimą. Kita vertus, mes turime ruoštis rudens sezonui ir neišvengsime pasirinkimo tarp dviejų dalykų: griežto karantino absoliučiai visiems arba karantino tiems, kurie nepasiskiepijo“, – trečiadienį LRT radijui sakė Seimo pirmininkė.

Pasak jos, pasirinktas kelias daugiau laisvių suteikti pasiskiepijusiems, yra teisingas, tačiau parlamento pirmininkė tvirtino nepalaikanti kai kurių planuotų suvaržymų, kurių vėliau atsisakyta.

„Ribojimai lankytis gydymo įstaigose ar naudotis viešuoju transportu visgi nebuvo patvirtinti ir jų atsisakyta. Tai buvo diskusinis objektas“, – kalbėjo ji.

„Aš manau, kad sveikatos paslaugos ir viešasis transportas turėtų būti užtikrinti visiems tol, kol tokia galimybė apskritai egzistuoja ir mes neturime eiti į visiškai griežtą karantiną – kol ribojimai nėra visiems taikomi“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Tačiau, pasak jos, kažkuriuo metu reikėjo „griežtesnės žinios“ iš Vyriausybės, nes vien švelnios priemonės nebuvo veiksmingos.

Vyriausybė trečiadienį žada apsispręsti dėl ribojimų nuo koronaviruso nepasiskiepijusiems žmonėms: jiems liktų atviros tik nedidelės parduotuvės ir vaistinės, smarkiai sutrumpėtų galimų paslaugų sąrašas.

Tačiau Vyriausybė atsitraukia nuo planų neturintiems imuniteto arba neigiamo COVID-19 testo žmonėms uždrausti naudotis viešuoju transportu ir teikti tik būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas.

Šie siūlymai išbraukti iš atnaujinto nutarimo projekto, tačiau dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų rašoma, kad jos bus teikiamos pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus.

Apie 5 tūkstančiai žmonių antradienį buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Tarp sulaikytųjų – ir moterys

Vilniaus policijos tyrėjai nuo trečiadienio ryto apklausia įtariamuosius dėl riaušių sukėlimo prie Seimo byloje.

„Du asmenys pripažinti nukentėjusiais“, – BNS sakė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Pasak jos, dėl kardomųjų įtariamiesiems bus sprendžiama vėliau.

Visi 26 sulaikytieji iki šiol laikomi Vilniaus apskrities policijos areštinėje.

Policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS patvirtino, kad tarp sulaikytųjų yra ir moterų.

Sužeista 15 pareigūnų

Per riaušes prie Seimo antradienio vakarą buvo sužeista 15 pareigūnų, trys buvo išvežti į gydymo įstaigas. Nukentėjusiesiems prireikė operacijos.

„Aš džiaugiuosi bent tiek, kad žmonės po operacijos, atliktų procedūrų galėjo grįžti namo. Bet tai rodo, kad yra rimta, labai rimta, buvo inicijuotos riaušės, ne šiaip nuomonės ar pozicijos išreiškimas“, – apie tai trečiadienį pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Tai jis sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos posėdyje.

Ministrė dėkojo pareigūnams už profesionalų darbą.

„Lietuvos piliečiai turi teisę išreikšti politines nuostatas, savo pažiūras teisėtais būdais, aš labai apgailestauju, kad reikėjo ginti Lietuvos institucijas nuo agresyvių veiksmų“, – sakė A. Bilotaitė.

Ministrė sakė neturinti duomenų apie per riaušes nukentėjusius jų dalyvius.

„Aš tokios informacijos šiuo metu neturiu. Žinoma, sklando kažkokia informacija socialiniuose tinkluose, bet mūsų pareigūnai imasi tik kraštutiniu atveju tų reikiamų specialiųjų priemonių“, – teigė ji.

Socialiniuose tinkluose sklinda informacija, kad tarp nukentėjusiųjų yra ir moteris, kurios būklė sunki.

Vilniaus miesto savivaldybė atšaukia visus suderintus leidimus renginiams

Vilniaus miesto savivaldybė pranešė atšaukianti visus iki šios suderintus leidimus viešiems renginiams.

Kaip trečiadienį paskelbė savivaldybė, visi prašymai bus nagrinėjami iš naujo, konsultuojantis su policija ir kitomis institucijomis.

Plačiau pakomentuoti šį sprendimą savivaldybės atstovai žada vėliau planuojamoje spaudos konferencijoje.

Sprendimas priimtas po to, kai antradienį prie Seimo vykęs mitingas vakare virto riaušėmis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. nu ką čia komentuosi, tuoj prasidės sąmokslo teorijos, kad riaušės suorganizuotos pačios valdžios. Kai kuriems intelektualams neužtenka proto suprasti, kad kursto stichinį gaivalą, kurį suvaldyti ne jų jėgoms

  2. Sprendžiant iš viso to – atsakymas vienas. Riaušės laikinai administruojančių suorganizuotos iš anksto. Tik, nėra to, kas neišeitų į gerą. Šeimų sąjūdis turi ir kitų variantų. Svarbiausia, kad abejingų neliko. Bus nauji rinkimai, tad miegančių bus ne daug. Gal dabartiniai tikisi, kad juos pamirš? Na, o „sichinis gaivalas“ sėdi seime ir vyriausybėje, o br. Paulius juos apjuosė Dievo juosta, kuri daug galingesnė už pragarą.

  3. Br. Pauliui. Velniai seime sujudinti taip smarkiai, kad žviegia ne savo balsais, ugnimi spjaudosi, kas toliau? Ar jie tarpusavyje ne pradės pjautis? Gal reikia eiti su Monstrancija aplink visą Vilniaus miestą?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis