Nepraeikime pro vienišą, vargstantį žmogų, buvo primenama Šiluvoje

Jau baigiamosios katechezės, homilijos Šiluvos piligrimų mintis kreipia į tai, kaip Bažnyčios žmonėms būti jautriems pasauliui, kur daug vargo, vienišumo, atmetimo.

„Pasaulį keičia ne dideli dalykai, bet kasdienis žmonių gerumas“, – rugsėjo 13-ąją dalijosi homilijos mintimis kunigas Emilis Vasiliauskas, Kauno Vilijampolės parapijos klebonas, paragindamas nepraeiti pro vienišą žmogų, jį užkalbinti.

Kunigas sakosi patyręs ne vieną tokį gražų pokalbį. Pasak jo, kiekvienoje parapijoje galima rasti tų Betliejaus „tvartelių“, visuomenės „pakraščių“, kuriuos nelengva atpažinti, kur nelengva ir nedrąsu nueiti. Būti kitiems emanueliais – „Dievu su mumis“ – galima jau dabar, nelaukiant Kalėdų gerumo laiko.

„Dievo malonė – jautrumas vienas kitam“, – sakė neseniai įšventintas diakonas Eligijus Žakys, kalbėdamas apie įsisukimą gyvenime tarsi greitame rate. Visi žinome, įsakymą „Mylėk savo artimą…“, bet ar lengvai įgyvendiname? Juk rastume, kuo pasidalyti apie nejautrumą žmogiškose situacijose mūsų parapijose, apie nejautrumą vieni kitiems… Kunigų – parapijiečiams, o parapijiečių – savo kunigams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Bažnyčios perspektyva, nes orientuojamasi į silpną ir sužeistą žmogų. Nuostabiai katechezėje paragino nepraeiti pro vienišą žmogų, jį užkalbinti. Jau galima matyti pokytį. Labai teisingai tekste rašoma, kiekvienoje parapijoje galima rasti tų Betliejaus „tvartelių“. Ašaros riedėjo skaitant. Šiandien ir šią akimirką yra tikros šv. Kalėdos, nes kalbama apie sužeistus ir likimo suluošintus žmones. O ne žeriami vien priekaištai, kad žmogaus sielą dar labiau sužeisti ar bausti žmogų. Nuteisimas tik parodo nejautrumą, abejingumą ir didelę valdžią. Kaip teisingai parašyta, „pasidalyti apie nejautrumą žmogiškose situacijose mūsų parapijose, apie nejautrumą vieni kitiems“. Jau galiu matyti Bažnyčios viziją ir kunigų jautrumą silpnam ir sužeistam žmogui. Viešpatie, apšviesk dvasininkų širdis, kad jie matytų žmogų ir niekada nepraeitų pro žmogų, kuris turi negalią, kuris serga, kuriam širdį skauda . . . Ačiū už prasmingas katechezes.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte