Neapsikentusios garsios muzikos iš Niujorko pasitraukė basųjų karmeličių vienuolės

ŠaltinisNYTIMES

Po 20 metų buvimo iš Niujorko (JAV) pasitraukė basųjų karmeličių vienuolių bendruomenė, teigdama, kad jų gatvėje vykstančių vakarėlių triukšmas trukdo jų maldos gyvenimui.

Dešimt Karmelio kalno Dievo Motinos ir šventojo Juozapo vienuolyno seserų vasario mėn. paliko savo namus Brukline ir išvyko į Pensilvanijos kaimą, kur jas priėmė Skrantono vyskupas Josephas C. Bambera (Džozefas Si Bambera).

Laikraštis „New York Times“ rašė, kad 2020 m. jų padėtis tapo nepakenčiama, kai gatvės vakarėliuose per galingus automobilių muzikos grotuvus pradėjo skambėti muzika.

„Nuo mūsų vienuolyno sienų krito tinkas, dužo mūsų langai“, – sakė motina Ana Marija. Seserys svarstė, ar gerokai po vidurnakčio sklindanti muzika nebuvo kartais skirta būtent joms.

Kartais policija nutraukdavo susibūrimus po to, kai kaimynai paskambindavo ir skųsdavosi, bet vakarėliai dažnai tuoj pat tęsdavosi.

„Tai buvo nepakeliama“, – sakė motina Ana Marija, kuri kartu su seserimis kiekvieną dieną pradeda 5 val. ryto. Vienuolės atsitraukė lovas nuo savo celių – mažų kambarėlių, kuriuose miegodavo, – sienų, bet vis tiek jautėsi nesaugiai, sakė ji.

„Man, kaip niujorkiečiui, pikta ir gėda, kad miestas nesugebėjo tuo pasirūpinti“, – sakė Louisas Pfaffas, pasaulietis savanoris, padedantis seserims statyti vienuolyną maždaug už 50 kilometrų į šiaurę nuo Skrantono. „Tai didelė netektis, nes žinau, kad jos mylėjo miestą, savo kaimynus.“

„Aš tik myliu miestą, mūsų kaimynus, puikius savanorius, Niujorko policijos ir parkų departamento darbuotojus ir visus, kurie stengėsi padėti“, – pridūrė seserų vyresnioji.

„Mes meldžiamės už juos visus.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte