Europos Taryba sukritikavo Prancūzijos policijos jėgos naudojimą per protestus

ŠaltinisAFP-BNS

Europos Taryba, pagrindinė žemyno žmogaus teisių priežiūros institucija, penktadienį sukritikavo, jos teigimu, pernelyg didelį Prancūzijos policijos jėgos naudojimą per demonstracijas prieš nepopuliarią pensijų reformą.

„Pasitaikė smurtinių incidentų, kai kurie iš jų buvo nukreipti prieš teisėtvarkos pajėgas“, – sakė už žmogaus teises atsakinga komisarė Dunja Mijatovič.

„Tačiau pavieniai kai kurių protestuotojų smurto veiksmai ar kiti smerktini veiksmai, kuriuos protesto metu įvykdė kiti asmenys, negali pateisinti pernelyg didelio valstybės atstovų jėgos panaudojimo. Šių veiksmų taip pat nepakanka, kad iš taikių protestuotojų būtų atimta teisė į susirinkimų laisvę“, – sakė ji.

„Pareigūnai turi sudaryti sąlygas realiai naudotis šiomis laisvėmis, apsaugodami taikius demonstrantus ir protestus nušviečiančius žurnalistus nuo policijos žiauraus elgesio ir nuo smurtautojų, veikiančių eitynių metu ar jų pakraščiuose“, – pridūrė ji.

Pastarosiomis dienomis teisių grupės, teisėjai ir kairiojo sparno politikai sukėlė nerimą dėl to, ką jie pavadino savavališkais areštais ir akivaizdžiu policijos piktnaudžiavimu per protestus prieš prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) planą padidinti pensinį amžių nuo 62 iki 64 metų.

Po to, kai jo vyriausybė praėjusią savaitę pasinaudojo prieštaringai vertinamais vykdomosios valdžios įgaliojimais, kad priverstų priimti įstatymą be balsavimo parlamente, gatvėse užvirė pyktis.

Policija sulaikė šimtus žmonių, bandydama išvaikyti kasdienius protestus Paryžiuje ir kituose miestuose, tačiau teisių gynėjai teigia, kad didžiąją daugumą jų paleido, nepateikę kaltinimų.

„Amnesty International“ išreiškė susirūpinimą dėl „plačiai paplitusio perteklinės jėgos naudojimo ir savavališkų areštų“.

Organizacija „Žurnalistai be sienų“ teigė, kad policija užpuolė kelis „aiškiai atpažįstamus“ žurnalistus.

Tačiau saugumo pareigūnai gynė savo veiksmus, sakydami, kad jie reaguoja į smurtaujančius riaušininkus ir anarchistų grupes, kurios dažnai įsiskverbia į Prancūzijos demonstracijas ir provokuoja susirėmimus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Režimo, kuris imasi prieš savo žmones nukreiptų veiksmų ir praradusio savo žmonių palaikymą, vienintelė išlikimo galimybė yra užvaldytų jėgos struktūrų, bei užvaldytos žiniasklaidos palaikymas.
    Nenustebčiau jei Prancūzijos švabomasonams priklausantis režimas imtųsi provokacijų, pasiųstų savus žmones, kad šie apsimetę protestuotojais sukeltų neramumus, kad režimas turėtų pretekstą savo jėgos panaudojimui pateisinti.
    Manau, kad lygiai taip pat buvo ir pas mus žmonių protestui vykstant prie seimo vykstant.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte