REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Nauja Vokietijos valdžia keičia įprastą šeimos sampratą

ŠaltinisCNE

Vokietijos vyriausybė, kuri bus prisaikdinta šią savaitę, pasisako prieš natūralią šeimą – tėvą, motiną ir vaiką (-us). Taip tvirtai pareiškė katalikiško žurnalo „Die Tagespost“ redakcija.

Vadinamoji „šviesoforo“ koalicija bus pirmoji vyriausybė per 16 metų be krikščionių demokratų CDU/CSU sąjungos. A. Merkel partija buvo konservatyvi. Tai reiškia, kad nebus socialinių permainų lyderės. Kita vertus, daugelis Sąjungos politikų 2017 m. balsavo už tos pačios lyties asmenų santuokas. Tačiau dabar, kai krikščionys demokratai palieka vyriausybę, matomas krypties skirtumas.

Susitarime pateikta šeimos samprata, anot redakcijos, „iš esmės skiriasi“ nuo prigimtinės šeimos. „Vaivorykštinės šeimos turėtų būti aiškiau įtvirtintos šeimos politikoje“. Siekiant skatinti įvairovę, visi santykiai, kuriuose gimsta vaikai, laikomi šeimomis. Žurnalas pastebi, kad „biologiniai vaiko tėvai niekur neminimi“.

siekiant skatinti įvairovę, visi santykiai, kuriuose gimsta vaikai, laikomi šeimomis.

Tas pats ir su įvaikinimu: „Santuoka nebeturėtų būti lemiamas kriterijus įvaikinant nepilnamečius vaikus. Neplanuotai neturinčios vaikų poros ir asmenys turėtų būti remiami „nepriklausomai nuo medicininių indikacijų, šeiminės padėties ir seksualinės tapatybės“, prisiimant dirbtinio apvaisinimo išlaidas“.

Motinos / Asociatyvi Unsplash nuotr.

Pradėdami nuo šeimos apibrėžimo, žurnalistai apibendrina, kad „ateityje iki keturių socialinių tėvų taip pat turėtų galėti būti teisėti vaiko tėvai“. „Šioje naujoje šeimos sampratoje vaikas tampa suaugusiųjų derybų objektu arba, alternatyviai, silpnesniu derybų partneriu. Todėl vaikui turėtų būti suteikta galimybė „skųstis“, kad jis galėtų reikalauti savo teisių prieš savo socialinius ir (arba) juridinius tėvus – biologiniai tėvai dokumente neminimi.“

Su šia politika susijusios ne tik šeimos, bet ir mokyklos, nes „tekste reikalaujama, kad seksualinės ir lyčių įvairovės priėmimas ir apsauga apimtų tinkamą švietimą mokyklose ir darbą su jaunimu“.

„Šeimos ataskaitos 2020“, kurią parengė Federalinė šeimos ministerija, duomenimis, Vokietijoje yra daugiau kaip 6,5 mln. šeimų, kuriose yra tėvas ir motina (dauguma jų susituokę), bet tik 10 000 vaivorykštinių šeimų“. Ideologinis susitelkimas į šiuos 0,15 proc. šeimų kelia pavojų Konstitucijoje įtvirtintai prigimtinei tėvų teisei rūpintis savo vaikais ir juos auklėti. Ji ignoruoja kasdienius daugelio šeimų poreikius.

ideologinis susitelkimas į 0,15 proc. vaivorykštinių šeimų kelia pavojų konstitucijoje įtvirtintai prigimtinei tėvų teisei rūpintis savo vaikais ir juos auklėti.

Koalicinėje sutartyje tam tikra prasme vertinama bažnyčių veikla, nes jos įneša „vertingą indėlį“ į visuomenės gyvenimą. Tačiau „Die Tagespost“ klausia: „Kiek laisvos erdvės jūs esate pasirengę tam skirti? Socialinį poveikį galima daryti tik turint tinkamų darbuotojų. Dabar programoje teigiama, kad kartu su bažnyčiomis norima išnagrinėti, kaip bažnyčios darbo teisę galima pritaikyti valstybei. Su pamokslavimu susijusios užduotys turėtų būti iš jo išbrauktos. Vis dėlto: taikymo sritis galėtų tapti mažesnė“.

Kita ištrauka, pasak redaktorių, „tikrai kelia nerimą“. „Reikėtų pagerinti musulmonų bendruomenių dalyvavimą ir atstovavimą. Turėtų būti įtrauktos naujesnės, pažangios Vokietijoje įsikūrusios bendruomenės. Tai skamba protingai, turint omenyje politinio islamizmo grėsmę. Tačiau kaip valstybė nori apibrėžti, kas laikoma progresyvia religija, ir kodėl ji gali teikti pirmenybę tokioms grupėms? Ar net tai, kas dabar turėtų būti taikoma musulmonams, negalėtų būti taikoma ir katalikams?“

reikėtų pagerinti musulmonų bendruomenių dalyvavimą ir atstovavimą.

Žurnalas priduria, kad pastraipos dėl „reprodukcinio apsisprendimo“ yra ne mažiau nei „toksiškas kokteilis“. Tai susiję su abortų reklamos draudimo pabaiga ir teisinėmis priemonėmis prieš gyvybės teisių aktyvistus, esančius šalia abortų klinikų. Žurnalas nori sužinoti, kokį svorį koalicija suteikia „teisei į gyvybę“ Vokietijos Konstitucijoje.

Kalbant apie dirbtinį apvaisinimą, naujoji koalicija nebeatsižvelgs į šeiminę padėtį ar seksualinę orientaciją, bet taps „nediskriminuojanti.“ Žurnalas daro išvadą: „Kaip ir Prancūzijoje, Vokietijoje lesbietėms ir vienišoms moterims netrukus bus padedama susilaukti vaikų naudojant užsienio spermos donorystę (heterologinį apvaisinimą) ir dirbtinį apvaisinimą. Mokesčių mokėtojų ir solidarios sveikatos draudimu apdraustųjų bendruomenės sąskaita“.

naujoji koalicija nebeatsižvelgs į šeiminę padėtį ar seksualinę orientaciją, bet taps nediskriminuojanti.

Katalikiškam žurnalui kelia susirūpinimą religijos laisvė užsienio politikoje. Tai buvo labai svarbu vadinamojoje Angelos Merkel vadovaujamoje Didžiojoje koalicijoje dėl krikščionių demokratų partijos CDU/CSU vaidmens. Tačiau yra vienas vilties taškas: „Kai kurie parlamentarai (iš „šviesoforinių partijų”, red. past.) taip pat aiškiai pasisako už religijos laisvę. Jų palaikymas išlieka iššūkiu“, – sako žurnalistas Otmaras Oehringas (Otmaras Oiringas).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte