REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Nanto katedros padegėjas nužudė ir katalikų kunigą

ŠaltinisBNS

Vyras, įtariamas pernai sukėlęs didelį gaisrą, nuniokojusį katedrą Prancūzijos Nanto mieste, pirmadienį nužudė katalikų kunigą šalies vakaruose, pranešė vidaus reikalų ministras ir apie tyrimo eigą gerai informuotas šaltinis.

„Reiškiu visokeriopą palaikymą mūsų šalies katalikams po šokiruojančio kunigo nužudymo Vandėjos regione“, – tviteryje parašė vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas (Žeraldas Darmanenas) ir pridūrė išvykstantis į įvykio vietą.

Su tyrimo eiga susipažinęs šaltinis, pageidavęs likti anonimas, nurodė, kad anksčiau į policijos nuovadą Mortanė prie Sevro miestelyje atvyko dvasininko nužudymu prisipažinęs vyras. Šiam asmeniui jau buvo paskirta teisėsaugos kontrolė dėl 2020 metų liepą Nanto katedroje kilusio gaisro, pridūrė šaltinis.

Jo duomenimis, 60 metų kunigas kelis mėnesius priimdavo minimą vyrą savo bažnyčioje.

Įtariamasis, vardu Emmanuelis A. (Emaniuelis A.), prisipažino esąs atsakingas už gaisrą gotikinėje Nanto katedroje, sukrėtusį Prancūziją 2020 metų liepos 18-ąją.

Jis iš pradžių buvo suimtas, bet vėliau paleistas ir sulaukė teisėsaugos kontrolės.

Prancūzų nacionalistų lyderė Marine Le Pen (Marin Le Pen), kaltinanti vyriausybę silpna pozicija dėl imigracijos, pasinaudojo proga pareikšti, jog Prancūzijoje „galima būti neteisėtu migrantu, padegti katedrą, nebūti išsiųstam ir paskui padaryti dar vieną nusikaltimą – nužudyti kunigą“.

G. Darmaninas savo ruožtu nedelsdamas apkaltino ją „kurstant polemiką nežinant faktų“ ir pabrėžė, kad to vyro negalima buvo išsiųsti iš Prancūzijos, kol galiojo teisėsaugos kontrolė.

Imigracija kitąmet atsidurs visuomenės dėmesio centre, kai M. Le Pen mes iššūkį centristui valstybės vadovui Emmanueliui Macronui (Emaniueliui Makronui) per prezidento rinkimus.

Nelaimė Nante įvyko praėjus kiek daugiau nei metams po katastrofiško gaisro Paryžiaus Dievo Motinos katedroje 2019 metais. Tas įvykis sukėlė klausimų dėl kitų istorinių bažnyčių saugumo visoje Prancūzijoje. 

Nors ugniagesiai sugebėjo suvaldyti gaisrą Nante vos per dvi valandas ir išsaugojo pagrindinę konstrukciją, garsieji katedros vargonai, pagaminti 1621 metais ir išlikę po Prancūzijos revoliucijos ir bombardavimo per Antrąjį pasaulinį karą, buvo sunaikinti.

Taip pat buvo prarasta neįkainojamų dirbinių ir paveikslų, įskaitant XIX amžiaus dailininko Jeano-Hippolyte’o Flandrino (Žano Ipolito Flandreno) darbus, taip pat vitražus, kuriuose buvo XVI amžiaus stiklo liekanų. Rekonstrukcijos darbai turėtų užtrukti kelerius metų.

Emmanuelis A. – prieglobsčio prašytojas iš Ruandos, jau kelerius metus gyvenantis Prancūzijoje – šioje bažnyčioje dirbo savanoriu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte