Minimos Lietuvos įstojimo į NATO metinės

ŠaltinisBNS

Pirmadienį Lietuvoje minimos 17-osios įstojimo į NATO metinės.

Ta proga aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos Vilniuje vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija.

„2004 metų kovo 29 diena – tai itin reikšminga data kiekvienam iš mūsų. Prisijungėme prie stipriausios pasaulyje tarptautinės saugumo organizacijos, kurios misija yra išsaugoti taiką ir šalių narių nepriklausomybę. Lietuvos istorija yra paženklinta skaudžiais įvykiais – patyrėme kitų valstybių agresiją, represijas. Narystė NATO yra viena iš priemonių, leidžianti užtikrinti mūsų valstybės nacionalinį saugumą“, – teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, narystė NATO – kertinis šalies saugumo garantas, todėl gynybos išlaidos ir investicijos į būtinus pajėgumus yra vienas iš dabartinės valdžios prioritetų.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pabrėžia, kad narystė NATO neįmanoma be jos narių atsakomybės už savo pačių saugumą, todėl patys nuolat turime rūpintis savo gynyba ne tik didindami išlaidas gynybai, bet ir stiprindami piliečių atsparumą.

„Lietuvos teritorinį saugumą jau 17 metų kartu su Lietuvos kariuomene užtikrina NATO. Pandemijos iššūkių akivaizdoje senosios grėsmės aljanso ir mūsų regiono saugumui neišnyko. Atsižvelgdami į šiandieninę saugumo situaciją ir išliekančias karines grėsmes, drauge su NATO sąjungininkais turime ir toliau stiprinti atgrasymą ir gynybą, užtikrinti NATO pajėgų buvimą Lietuvoje, efektyvų NATO pastiprinimą ir oro gynybą“, – pranešime teigė ministras.

NATO nare Lietuva tapo 2004 metų kovo 29 dieną. Tą pačią dieną Šiaulių aviacijos bazėje nusileido du pirmieji Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvai „F-16“, jie pradėjo saugoti Baltijos šalių oro erdvę.

Pats aljansas įkurtas 1949 metų balandžio 4 dieną pasirašius Vašingtono sutartį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis