„Didysis šeimos gynimo maršas 2021“ vyks gegužės 15 d.

Plačiai pasklidus žiniai apie planuojamą šeimos institucijos gynimo akciją, žmonės nekantriai laukė kada bus paskelbta oficiali diena. Kaip šiandien pranešė „Šeimų sąjūdis“, kovo 28 d. vakare virtualiai susirinkusi protesto akcijos organizacinė grupė sprendė tinkamiausios datos klausimą. Pagaliau apsispręsta – kaip numatoma, akcija vyks gegužės 15 d. tarptautinės Šeimos dienos proga. Vilniuje numatoma vieta – Vingio parkas. Maršas prasidės visoje Lietuvoje nuo Klaipėdos ir tęsis iki Vilniaus, kur Vingio parke įvyks kulminacija – mitingas.

„Kadangi marše žada dalyvauti ir kitos visuomenės kultūrinės grupės, kaip, pavyzdžiui, plieninių žirgų tramdytojai – Lietuvos baikeriai, buvo konsultuojamasi ir su jais“, – rašoma Šeimų sąjūdžio puslapyje.

„Ne paskutinę, bet ir ne pagrindinę vietą svarstyme užėmė ir karantino klausimai“, – rašoma apie akcijai svarbias ir kiek kliudančias aplinkybes.

Akcijos organizatorius pasakoja apie planuojamą maršą

Protestas vyks oficialiai ir apie jį pranešta policijai. „Kovo 29 dienos rytą paraiška akcijai „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“, bus nusiųsta Lietuvos policijos departamentui ir Vilniaus savivaldybei, planuojamai gegužės 15-os dienos datai, sutampančiai su tarptautine Šeimos diena“, – teigia protesto organizatoriai .

Prašoma ir Bažnyčios palaikymo. „Taip pat kvietimai nusiųsti Bažnyčios hierarchams su kvietimu dalyvauti Vilniaus protesto mitinge Vingio parke“, – rašoma apie planuojamą protestą.

„Lietuvai ši data gali tapti labai simboline, jei tik valdžia nesusimanys pradėti tiesiogiai kliudyti maršui, kas, žinant Vyriausybės dabartinę sudėtį, siekius ir daromus žingsnius šeimos atžvilgiu – labai tikėtina“, – apie kliūtis rašo protesto organizatoriai.

Šeimos maršo skrajutė / BNS nuotr.

Bet kuriuo atveju, „Šeimos maršo organizatoriai ruošiasi visiems galimiems atvejams, tame tarpe ir galimo tiesioginio atsisakymo leisti jį surengti variantui“.

Kaip teigiama, visiems variantams yra pasiruošta arba ruošiamasi, o organizatoriai optimistiškai žvelgia į perspektyvą.

„Trukdymų tikimasi ir iš kitos pusės – jau dabar yra daugybė linkinčių, rašančių ir kalbančių tokius dalykus, kurie tiesiogiai liudija, jog Lietuvoje daliai žmonių „Didysis šeimos gynimo maršas 2021″ – kaip krislas akyje“. Organizatoriai sako, kad bandoma provokuoti, „dezorientuoti“ žmones, pasakojant apie protesto sumanytojus, paties maršo atributiką, rėmėjus, „pasakojama nebūtų dalykų“, – dalinamasi pranešime apie organizacinius sunkumus.

Visoje Lietuvoje planuojama akcija / Renginio organizatorių plakatas

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

 1. Tai ne šeimos maršas. O maršas už teisę ir toliau moterys laikyti antrarūšiais padarais,ir elgtis su jais kaip nori. Žinant statistiką, kas trečia moteris kuri žygiuos tame marše yra patyrusi arba dabar patyria smurtą šeimoje. Tačiau yra sąvoka “ psichologinė priklausomybė“, jos ten žygiuos ir su visais demonstruos kokios yra laimingos savo šeimose. Kas jums draudžia gražiai gyventi savo šeimose? Mylėkit, auklėkit vaikus ir gerbkite vienas kitą. O gal jau išleistas įstatymas apie priverstinę santuoką, tarp tos paties lyties asmenų, ????ar jums tikrai neleidžia ramiai gyventi tie 4-5% homoseksualių žmonių( tiek vidutiniškai pasaulyje procentaliai, visais laikais sudarė ši bendruomenė )? „KLASIKINĖS ir NORMALIOS“ šeimos „tėvas“ smurtaujantis prieš savo žmoną ir vaikus yra geriau už homoseksualių “ NENORMALIŲ“ žmonių porą, kurie gyvena taikoje ir santarvėje?Tai bus ne šeimos maršas, bet neapykantos ir stereotipinio mastymo demonstracija. Kuriame dalis žmonių dalyvaus, net nesuprasdami, kad yra kai kurių politikų ir suinteresuotų grupių (jų žaidimų) įrankiai ir tiek. Aš irgi už stiprią ir sveiką šeimą.Kadangi pati dirbu krizių centre, kuriame teikiama pagalba moterims patyrusioms smurtą nuo savo „normalių“ vyrų, gerai žinau realią situaciją „normaliose“ šeimose ne iš mitingų ir feisbukinių demagoginių komentarų, ir kaip popieriniai įstatymai realiai gina šias moterys.????

  • O kas žino ar tarp vienos lyties asmenų nebūna smurto kas če toks tikras? Juk visi klysta ir nereikia nuvertinti moterų kurios gyvena normaioja šeimoija

  • Rudamanski, kam apsimeti tuo kuo nesi? Visi tave kiaurai mato ir pažįsta tavo demagogiją. Žinok, kad melagiai degs pragare, kartu su savo tėvu velniu. Ir negalėsi Teismo dieną sakyti, kad nebuvai įspėtas.

  • Pasuk smegenėlės, jei ta stabulo konvencija butu prieš smurtą tai užtektų priimti dar griežtesnius įstatymus kurie ir taip pas mus griezti. Kaip suprantu este sutraumota moteris todėl norite tik keršto, o jei manai kad moteris neturi teisių tai prasiplauk ekeles, pas mus vyriausybėje moterys seime moterys prezidentė moteris 😀

 2. Pirmiausiai, rašytoja turėtų pasikartoti Lietuvių kalbos gramatiką.O antra,Tame pagalbos centre daugumoje prasigėrusios šeimos

 3. Naura, toks įspūdis, kad nori įkalbėti visas moteris jaustis nuskriaustomis, nuvertintomis ir besmegenėmis,, NENORIM mes būti „lygiateisėmis’ ir varžytis su vyrais, Mes esam dauguma ne feministės, ir norim jaustis silpnesnėmis už vyrus, Tokiomis mus sutvėrė MOTINA GAMTA , tokiomis ir norime išlikti. Tas tavo desperatiškas komentaras ‘kvepia neskaniai’, atrodo graudžiai, Leisk moterims pačioms nuspręsti ,ką jos jaučia ir žino apie save. TAVO komentare MOTERYS- NUVERTINTOS BESMEGENĖS ,kurios nežino kur eina ,su kuo eina ir dėl ko eina, Ne vyrai jas nuvertino , o tu , Ar net nepajutai ,ką parašei? Jei tokią pagalbą suteiki konsultuodama , tai kyla klausimas -kaip gali pagelbėti žmogui,kuris į tave kreipiasi pagalbos , jei nejauti ,kur prasideda tavo kalboje žeminimas ir panieka ,???

 4. Pritariu Givi,man patinka būti moterimi,ir patinka vyrai,kurie nesigėdyja pasakyti komplimentą,ar gerą žodį.Kiek žinau feministės už komplimentą vyrą gali apkaltinti priekabiavimu 🙂 Dar galiu pasakyti,kad su ta savo stambulo konvencija,labiausiai nukentės vyrai.Pažystu vyrų ,kurie kenčia nuo savo moterų.Labai artimas žmogus net sandėliuke miega,kai jo žmona prisigeria,nes ji puola muštis.Aišku vyrai dažnai niekam nesipasakoja…Ir visa šita ideologija su lytimis,vaikų seksualizavimas,vaiko
  lyties keitimas,tai yra baisu ir neatitaisoma..Girdėjau,kaip po dar labiau kankinasi žmogus,bet tai nebeatstatoma.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte