Maltos kunigas įtariamas neteisėtu 500 tūkst. eurų pasisavinimu

Šią savaitę nedidelę Maltos salą sukrėtė skandalas. Penktadienio rytą Maltos salos Marsašloko parapijos kunigui buvo iškelta byla teisme, kuriame jis neigė savo kaltę dėl kaltinimų, susijusių su lėšų pasisavinimu ir pinigų plovimu per dešimtmetį.

Teismo salėje sušlubavo net kunigo sveikata

39 metų kunigas Luke’as Seguna (Lukas Seguna) penktadienį pasirodė suimtas teisėjos akivaizdoje Maltos sostinėje Valetoje. Jam taip pat pateikti kaltinimai, susiję su sukčiavimu ir dokumentų klastojimu, tuo tarpu kunigą palaikantys tikintieji prisimena gerus kunigo darbus ir socialiniuose tinkluose kviečia už jį melstis. Jie linkę tikėti kunigo nekaltumu.

Visų nuostabai, vos tik L. Seguna įžengė į teismo salę, jo advokatas nurodė, kad kunigas jaučia dusulį ir deginimo jausmą krūtinės srityje. Jis paaiškino, kad L. Seguna areštinėje praleido dvi dienas.

Teismas nusprendė iškviesti gydytoją, kuris galėtų atvykti į teismo salę ir apžiūrėti kunigą, nors teisėjas sakė, kad tai greičiausiai panikos priepuolis. Kunigas paprašė, kad jo tėvai būtų išvesti iš salės. Vėliau kunigas buvo išvežtas iš teismo salės.

Tūkstančiai, gauti aukų būdu

Prokuratūra taip pat teigė, kad kunigas galėjo neteisėtai pasisavinti 500 tūkst. eurų.

Prokuratūra teigia, kad nuo kunigo veiksmų nukentėti galėjo apie 150 žmonių. Įtariama, kad tūkstančiai eurų pinigai buvo gauti per aukas.

Gynyba neginčijo suėmimo pagrįstumo, tačiau L. Segunos vardu pateikė prašymą paleisti jį už užstatą.

Prokuratūra pasisakė prieš užstatą, pažymėdama, kad jis palaiko glaudžius ryšius su Marsašloko bendruomene, dėl kurių gali daryti įtaką civiliams liudytojams.

„Tai nėra paprastas žmogus, tai yra asmuo, kuris yra gerbiamas Marsašloko bendruomenėje. Kaltinimai yra svarbūs…”

Kunigo L. Segunos advokatas iškėlė klausimą dėl kaltinimų pateikimo laiko – likus dienai iki jo gimtadienio ir po to, kai jis gydėsi nuo vėžio.

„Jis pasirengęs paklusti bet kokioms sąlygoms, kad ir kokios griežtos jos būtų”, – sakė advokatas.

Jose, kaip pažymėjo advokatas, pinigų plovimas turi būti susietas su pagrindine nusikalstama veika. Teisėjas atkreipė dėmesį, kad galima daryti savarankišką pinigų plovimą.

Atsisakyta kunigą paleisti už užstatą

O. Segunos būklė pablogėjo, todėl teismas sustabdė posėdį, kol kunigą apžiūrėjo gydytojas. Galiausiai buvo iškviesta greitoji pagalba, kuri išvežė kunigą į ligoninę. Visgi buvo atsisakyta paleisti už užstatą.

Teismas taip pat įšaldė O. Segunos turtą, nors gynyba prašė įšaldyti tik tiesiogiai su šia byla susijusį turtą.

Parapijos kurija anksčiau tą pačią dieną išleido Marsašloko parapijos kunigą administracinių atostogų po to, kai buvo pranešta, kad jam bus pateikti kaltinimai.

Arkivyskupija pranešė, kad kunigas „išleistas administracinių atostogų, kurios įsigalioja nedelsiant, kol vyksta teismo procesas”. Parapija rūpinsis arkivyskupo paskirtas administratorius.

Vieno kunigo veikla neturėtų diskredituoti visų kunigų – arkivyskupas

Arkivyskupas Charlesas Scicluna penktadienį tikintiesiems sakė, kad tai, jog vienam kunigui pareikšti įtarimai dėl nusikalstamos veikos, neturėtų diskredituoti daugelio kitų kunigų sunkaus darbo.

Homilijoje per kunigo Davido Farrugia inauguracines mišias Dinglio parapijos kunigu, Ch. Scicluna sakė, kad Bažnyčia dažniausiai klesti tyloje.

„Miškas nekelia jokio triukšmo, ir vis dėlto jis auga. Jis gali atlaikyti sausrą ir ištverti audras, jis auga tyloje”, – sakė jis.

Arkivyskupija pasiūlė valdžios institucijoms visapusiškai bendradarbiauti ir sieks nustatyti, ar parapijos kunigas laikėsi ilgalaikės su aukomis susijusios politikos, teigė ji.

„Kadangi vyksta teisminis procesas, arkivyskupija daugiau nekomentuos šios bylos ir ragina žiniasklaidą gerbti nekaltumo prezumpciją, kad teisingumas galėtų įvykti iki galo ir tinkamai”, – sakė ji.

Marsašlokas (Marsaxlokk) yra mažas žvejų miestelis Maltoje pietrytinėje salos dalyje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte