Malda – tai vilties lavinimo mokykla, sako arkivyskupas K. Kėvalas

Tęsiantis adventui ir Susikaupimo vakarams Kauno arkikatedroje gruodžio 14 d. savo konferencijoje arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas vėl iškėlė keletą krikščioniškojo gyvenimo aspektų, kad tikėjimo kelionėje taptume stipresni.

„Kurgi ta Dievo Karalystė, kurgi tas atgaivos šaltinis?“ – ne vienas susimąstome, kai mūsų gyvenimas vis greitėja, santykiai dėl skubos darosi lėkštesni.

Arkivyskupas K. Kėvalas pasidalijo mintimis, kad šioje situacijoje būtina gaivinti maldos gyvenimą. Malda – tai vilties lavinimo mokykla, „tikėjimo šuolis“, kai iš liūdesio, nusiminimo, „pavargusios vilties“ nepaliaujame pasitikėti Dievu, jog viskas su Juo išeina į gera.

Tą vakarą organizavo Kauno arkivyskupijos Caritas ir drauge švęsti Eucharistiją pakvietė tuos žmones, kurie iš širdies dosnumo tampa beglobių, apleistų, paliktų vaikų globėjais ar įtėviais, taip pat Carito Vaiko gerovės instituto bendradarbius bei savanorius. Jie atnašų procesijoje kartu su duonos ir vyno atnašomis atnešė vaikų maldas.

Skelbdamas Visuotinius maldavimus, Caritas kvietė melstis, be kita, už šeimų pašaukimą apsispręsti ir tapti globėjais arba įtėviais ir sudaryti galimybę namų neturintiems vaikams augti visavertiškoje aplinkoje.

Į trečiadienių vakarų Mišių intencijas ir tą vakarą buvo įtraukti maldavimai už kenčiančius Ukrainos gyventojus, kurie pasiekia mūsų kraštą taip pat ir su vaikais ieškodami prieglobsčio, kad gebėtume jiems atverti širdis ir namų duris.

„Dėkoju už vakaro maldą ypač Carito bendradarbiams, įsivaikinusioms, globojančioms šeimoms. Viešpats terengia mūsų širdis Kalėdoms. Dovanokime vieni kitiems šviesą šiame prieblandos laike, kad būtume stipresni Viešpaties, kuris mus pašaukė į šį gyvenimą, malonėje“, – sakė arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, pakviesdamas į Susikaupimo vakarą bei sakralinius koncertus arkikatedroje kitą savaitę.

Gruodžio 21 d. 19 val. čia nuskambės „Glorios“ choro atliekama orarorija „Mesijas“, o gruodžio 22 d. 19 val., kalėdinį koncertą surengs Kauno sakralinė muzikos mokykla ir Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte