M. Moravieckis: Lenkija pasiruošusi kurti pasaulinę tvarką, nukreiptą prieš Rusiją

ŠaltinisREMIX NEWS

Lenkija yra pasirengusi prisiimti atsakomybę ir formuoti „naująją pasaulio tvarką“, Varšuvoje vykusioje konferencijoje dėl paramos Ukrainai pareiškė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Moravieckis.

„Lenkija yra pasirengusi tapti vienu iš svarbiausių poimperinės Europos elementų“, – sakė M. Morawieckis ir pridūrė, kad karas Ukrainoje suteikia galimybę formuoti naują Europos saugumo architektūrą. Jo nuomone, neužtenka nugalėti Rusiją; vietoj to „reikia kurti pasaulį, kuriame rusiškam imperializmui ir kolonializmui nebūtų vietos“.

„Dabar, kai ji (Rusija) priėjo prie laisvojo pasaulio šalių, ypač Vakarų Europos, mes neturime kito pasirinkimo. Arba rasime jėgų išsilaisvinti, arba už savo laisvę sumokėsime krauju“, – sakė M. Moravieckis. Pasak Lenkijos premjero, galima Rusijos pergalė prieš Ukrainą būtų įžanga į plataus masto agresiją. Tačiau „Vakaruose vis dar yra politikų, kurie netiki tokia įvykių raida“.

Be tokių šalių, kaip Lenkija, paramos Ukraina šiandien būtų griuvėsiuose

Rusija vykdo totalinį karą prieš Ukrainą, sako M. Morawieckis, puldama civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą. „Be tokių šalių, kaip Lenkija, paramos Ukraina šiandien būtų griuvėsiuose“, – sakė jis.

„Praėjus metams nuo karo pradžios, kai kas vis dar nenori patikėti, kad artimiausiais mėnesiais galimas masinis Rusijos puolimas ir kad šis karas gali būti didelio masto agresijos preliudija“, – pareiškė M. Moravieckis.

Pasak jo, dabartinis konfliktas Vakarams atveria dvi galimybes: arba Rusijos pergalę ir Vakarų pralaimėjimą, arba Vakarų civilizacijos renesansą. Jis sakė, kad Lenkija pirmoji „stojo Ukrainos pusėn“.

„Lenkija pirmoji parodė, kad tai ne tik karas dėl Ukrainos, bet ir karas dėl Europos ir laisvojo pasaulio ateities. Kremlius tikėjosi, kad tai bus žaibiškas karas, bet dėl ukrainiečių didvyriškumo planas žlugo“, – sakė M. Moravieckis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte