Lietuvos vyskupų kvietimas į maldos tiltą už šeimas

Brangūs broliai ir seserys,

Su gegužės mėnesiu prasideda gražiausias metų laikas, kuomet po žiemos atgijusi ir žiedais pasipuošusi kūrinija skelbia gyvybės žinią. Už gyvybės dovaną visų pirma esame dėkingi Dievui, tačiau artimiausi Viešpaties bendradarbiai tame yra mūsų tėvai. Anot popiežiaus Pranciškaus, „Vyras ir moteris, tėvas ir motina abu yra Dievo Kūrėjo meilės bendradarbiai ir tarsi aiškintojai. Jie rodo savo vaikams motinišką ir tėvišką Viešpaties veidą“ (plg. AL, 172).

Mūsų krašte turime gražią tradiciją pirmąjį gegužės mėnesio sekmadienį minėti Motinos dieną, o pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną. Ilgimės motiniškos šilumos ir tėviško žodžio! Tad, įžvelgdami nepaprastai didelę šeimos svarbą visuomenės ir Bažnyčios gyvenime, kviečiame per gegužines ir birželines pamaldas, o ypač nuo Motinos iki Tėvo dienos įsitraukti į bendrą maldą, kuri tarsi tiltas sujungs tėvus ir vaikus bei stiprins šeimas. Tiltai statomi, kad sujungtų skirtingus krantus. Santuokos sakramentas sujungia skirtingus žmones į šeimą, kuriai reikia Bažnyčios, valstybės, visuomenės palaikymo.

Atsiliepdami į giliausius šeimos poreikius, kviečiame dalyvauti gegužinėse bei birželinėse pamaldose prašant Švč. Mergelės Marijos užtarimo ir meldžiant Švenčiausiosios Jėzaus Širdies maloningumo. Niekas taip nesuvienija šeimos, kaip bendra jos narių malda, kuri yra didžiausias gėris šeimai.

Viešpaties malonių sustiprintos, mūsų šeimos tegul tampa bendrystės bei maldos vietomis, tikromis Evangelijos mokyklomis ir mažomis namų Bažnyčiomis (plg. AL, 325).

Malda Šventajai Šeimai

(pagal Amoris laetitia)

Jėzau, Marija ir Juozapai,
su pasitikėjimu kreipiamės į jus, – jumyse spindi tikroji meilė.

Šventoji Nazareto Šeima, padaryk ir mūsų šeimas
bendrystės bei maldos vietomis, tikromis Evangelijos mokyklomis ir mažomis namų Bažnyčiomis.

Šventoji Nazareto Šeima, tenelieka mūsų šeimose prievartos, užsisklendimo ir susiskaldymo,
o kiekvienas, kuris buvo įskaudintas ar papiktintas, tepatiria paguodą ir išgydymą.

Šventoji Nazareto Šeima, padėk visiems suvokti, kokia yra graži šeima Dievo sumanyme, ir saugoti ją šventą bei nepažeistą.

Jėzau, Marija ir Juozapai, išgirskite ir išklausykite mūsų maldavimą.
Amen!

Malda už šeimą – visuomenės ir valstybės pagrindą

Visagali amžinasis Tėve, nuolankiai meldžiame Tavo Sūnaus, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus vardu, atleisk mums mūsų tautos nuodėmes, duok jėgų priimti Tave atmetančius, padėk išsaugoti Tėvynės laisvę ir apginti šeimą – visuomenės ir valstybės pagrindą. Tėve, savo gailestingosios meilės jėga sustabdyk blogį ir apšviesk žmonių protus bei širdis pasirinkti gėrį. Amen.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

17 KOMENTARAI

 1. gelbsti savo garbę vyskupėlis. Bet jau vėlu, jau žinom, kad dėl trupinio aukso, dėl šiltos vietelės savo žodžio nebepasako. Pritariu Parole – klišė ir tiek…Kartais atrodo, kad maldų gausybe bandoma savo neveiklumą pridengti. Kaip ir neišeina pykti, kad meldžiamasi…Bet Dievas mums davė rankas ir kojas ne tik atsiklaupti ir pamaldžiai sunėrus rymoti.

 2. Jau kas kas, bet šis ganytojas tikrai vertas pagarbos. Kad visi nors pirštą būtumėt pajudinę dėl doros , dėl šeimos, dėl tautos, dėl tikėjimo… Klišės mūsų makaulėse. Dievas tikrai davė sveikas rankas ir kojas, bet kiek daug tinginių, kurie liežuviais plaka. Šis ganytojas tiek daug padarė, kad galėtų ir ilsėtis, bet Jam rūpite Jūs. Argi negėda?

 3. Mielas Kestuti, ideja tikrai grazi – mes melsimes. O ka Jus? Ar rasite drasos pasipriesinti „sefo“ nuomonei, nurodanciai Jums patyleti ir nedalyvauti Seimu Marse? Kiek dar truks tas prakeiktas politkorektiskumas? Ar reikia laukti kokios nors tragedijos? Kodel ganytojai bando sleptis po maldomis? Mes tikrai melsimes, bet atejo laikas veikti. Skaitykite laiko zenklus.

 4. Labai reikalingas kvietimas melstis. Tai, ko žmogus negali padaryti, padėti gali malda. Jei turite bent krislą tikėjimo, tai melskitės ir neieškokite priekabių, nes tai atspindi tik jūsų pagedusias sielas. Tik Arkivyskupas Kęstutis nepailsdamas, dar būdamas „Marijos“ radijo direktorius, kvietė ir būrė žmones maldai. Tai tik jo energija uždegdavo jaunus žmonės tikėjimui. Prisiminkite, kaip jis būdamas vyskupu Žemaitijoje, subūrė galingą bendruomenę, kuri ne tik meldėsi, bet ir buvo aktyvi ir tokia liko su vysk. A. Jurevičiumi. Tad, pats stipriausias atsilaikymas prieš piktąjį yra – malda. Ar skiria Onaiskaimo daugiau laiko maldai ar burnojimui?

 5. onaiskaimo ne tik skiria laiko maldoms, bet ir užaugino gausią šeimą bei nuolatos toliau gyvena akivaizdžiai krikščionišką gyvenimą. Todėl ir pykstu, kai ateini pas vyskupą (bet kurį, tikrai pas vysk. Kęstutį nebuvau), o jis tik maldelę sugeba pasiūlyt. Kiek kartų „burnoju“ dėl nepakankamos paramos tikybos mokymui, dėl nesibaigiančių bažnyčių remontų, kai tuo tarpu dažniausiai krikščioniškos gausios šeimos velka finansines naštas vienos. Kai jos iš paskutiniųjų leidžia vaikus į krikščioniškas stovyklas, ir piligrimines keliones. Tuo tarpu vyskupijose matai gana neaiškius perdėstymus tarp kunigų…Tačiau ne čia tai aiškinti. Čia pagrindas yra, kad sugalvojo vyskupai savo baimę dėl piliečių aktyvumo pridengt eiline „maldos akcija“.

  • „Iglina“ ar seniai nuo buteliuko pakilai, gausią šeimą beaugindama? Kaip buvai, taip ir likai netikinti, tik apsimeti, nes neieški Dievo maldoje, todėl tave „maldos akcija“ ir nervina. Gėda.

   • ar žinai, Adomėli, kad tokiu komentaru tu labai puikiai parodai savo vertybes. žemaičiai taikliai sako „kuom pats kvep, tuom kitą tep“..Todėl, kad aš esu aš, atpažinai tiksliai…bet aš esu aš, nes man Kristus yra gyvas.Ir Jis kviečia gyventi, ne egzistuoti. Jis sako – medį pažinsite iš vaisių. Tavo vaisiai – patyčios

 6. ona puikiai ‘pamokė“ prasigėrusį Jackūną, todėl dabar jos bijo visi po jo buvę klebonai. Ir jai bažnyčioje esant biskį prilaiko liežuvį. Daugiau tokių onų, tai ir vyskupams lengviau būtų..o ką paveikt su palaižūnais?

 7. Panasu, kad cia ir daugiau komentuotoju persikele is Bernardinu.lt Ne visi atpazistami, bet tas „siautejantis“ – ne naujiena. Jis ir perpilde kantrybes taure bernardinams. Ar atlaikys laikmetis.lt – ziuresim …

  • ane Birute?..O gal kaip tik tai i buvo Bernardinų geroji pusė – komentarai..Ten patys žurnalistai galėjo gerų minčių rasti…Bet to nereikėjo tiems, kas norėjo pakreipt bern. ten, kur pakreipė… . Ne iglina iš Bernardinų gerus žurnalistus išėdė…. Gi Birutėlė darbininkė padarė savo juodą darbą – sukvietė būrin komentatorius ir pademonstravo savo žinias – tipo, jei kas, suėsim…Tik ką ėst? – nuoširdžius tikinčiuosius? Tad teko uždaryt komentavimo puslapį

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis