Lietuvos vyskupai pradeda Šeimos – Amoris Laetitia metus

Švenčiant V gavėnios sekmadienį, Lietuvos vyskupijų katedrose pradedami Šeimos – Amoris Laetitia metai.

Kauno arkivyskupijoje jie pradėti Kauno arkikatedroje bazilikoje. Šventovėje vyko diakono Dariaus Chmieliausko katechezė tema „Kodėl popiežius Pranciškus kviečia švęsti Šeimos – meilės džiaugsmo – metus?“ Jos metu diakonas sakė, kad dabar tikrai yra gera proga paklausti savęs, kas čia vyksta. Vaikai privalo klausti tėvo, ką švenčiame per Velykas, o šis vis papasakoti iš naujo. Jėzaus suburti Bažnyčioje turime suprasti, ką švenčiame.

D. Chmieliauskas sakė, kad šeima gyvena ne vien džiaugsmu, bet kartais patiria krizes. Diakonas kvietė nesileisti jų nuvarginamiems, o grįžti prie ištakų, į tai, kam sukurta šeima – būti Dievo meilės ženklu šiame pasaulyje.

Buvo prisimintas popiežius Pranciškus ir jo stiprybė. Diakonas sakė: „Mane visada stebina popiežiaus sugebėjimas praskrosti sunkumus. Ganytojai taip pat rūpinasi žmonėmis. Nepaisant sunkių žinių ir naujienų, popiežius nepaliauja nešti Gerosios naujienos. Kai matom jį, tiesiog jaučiam, kad tai kyla iš jo gelmių ir savasties. Per visus sunkumus ir išbandymus, susivienijęs su juo maldoje, jis išlieka arti žmonių ir tikrovės. Jo žodis yra tikrai įtaigus“. Buvo teigiama, kad vargai, iššūkiai ar krizės neturėtų mūsų „uždusinti“. „Mus išgelbės Viešpats, kuris veda per ašarų pakalnę į meilės džiaugsmą, atrandamą šeimoje“, – pasakojo D. Chmieliauskas.

Mus išgelbės Viešpats, kuris veda per ašarų pakalnę į meilės džiaugsmą, atrandamą šeimoje.

12 val. iškilmingai Eucharistijos liturgijai vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas. Jis sakė, kad šis metas yra geras apmąstyti šeimos svarbą ir jos įtaką mūsų ir valstybės gyvenimui. Taip pat priminė, kad visus renginius, skirtus šeimai, apvainikuos Pasaulinis šeimų kongresas.

Iškilmingose šv. Mišiose buvo skelbiamas Lietuvos vyskupų laiškas, parašytas Šeimos – AMORIS LAETITIA metų proga.

„Bažnyčia turi būti įsikūnijusi istorinėje realybėje taip, kaip buvo jos Mokytojas. Skelbdama šeimos Evangeliją Bažnyčia turi būti pasinėrusi į realų gyvenimą, matyti kasdieninį sutuoktinių gyvenimą, tėvų ir vaikų santykius, jų problemas, kančias, visas tas mažas ir dideles situacijas, kurios apsunkina šeimų kelionę. Skelbdama Evangeliją ir palydėdama šeimas Bažnyčia nori padėti joms būti laimingoms“, – sakė popiežius Pranciškus Šeimos – AMORIS LAETITIA metų atidarymo proga sveikindamas penktadienio pavakare vykusio virtualaus seminaro dalyvius visame pasaulyje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis