Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas dėl antikonstitucinio mokėjimų įstatymo atšaukimo

Lietuvos Respublikos Seimas lapkričio 3 d. priėmė Mokėjimų įstatymo Nr. VIII-1370 2, 3, 54, 76 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymą ( projektas Nr. XIVP-1927(2).

Pagal šio įstatymo pakeitimus bankai ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai (taip pat kredito institucijas aptarnaujančios įstaigos) galės rinkti ir saugoti duomenis apie piliečių religines, politines ir  filosofines pažiūras, etninius, biometrinius, genetinius, sveikatos ir rasinius duomenis, informaciją apie piliečių  priklausymą partijoms, profsąjungoms bei duomenis apie lytinį gyvenimą ir seksualinę orientaciją.

Ši informacija  absoliučiai nėra reikalinga bankų veiklai, šiuos duomenis draudžia rinkti ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas.

Pagal šio įstatymo pakeitimus bankai ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai (taip pat kredito institucijas aptarnaujančios įstaigos) galės rinkti ir saugoti duomenis apie piliečių religines, politines ir  filosofines pažiūras, etninius, biometrinius, genetinius, sveikatos ir rasinius duomenis.

Tokios įstatymo nuostatos prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 22 straipsnyje nustatytai piliečių teisei į privatų gyvenimą.

Lietuvos šeimų sąjūdis:

1. Reikalauja Jo Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos šio  Mokėjimo įstatymo pakeitimo įstatymo nepasirašyti ir kreiptis į Konstitucinį Teismą su teikimu ištirti, ar šis įstatymas neprieštarauja  Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

2. Reikalauja 1/5 Seimo narių kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl šio įstatymo atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai. 

3. Kviečia politines partijas, visuomenės organizacijas, bendruomenes ir piliečius palaikyti šį pareiškimą ir kreiptis į Prezidentą ir Seimą su analogiškais reikalavimais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Mūsų semas nusprendė įvesti socialinio kredito sistemą, kuri naudojama Kinijoje visuotinei žmonių kontrolei. Kinijoje tiems žmonėms, kurių pažiūros neįtinka valdžiai yra užblokuojamos sąskaitos, jie paliekami be lėšų pragyvenimui. Tai yra totali diktatūra, tokios absoliučios bankų ir valdžios savivalės leisti negalima.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte