Lietuva, kartu su kitomis 12 ES šalių, pasmerkė Vengriją dėl LGBT idėjų sklaidos draudimo mokyklose

ŠaltinisAFP-BNS

Trylika iš 27 Europos Sąjungos valstybių, tarp jų Lietuva, kuriai atstovavo Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius, antradienį išreiškė „rimtą susirūpinimą“ dėl naujo Vengrijos priimto įstatymo, anot jų, diskriminuojančio LGBT bendruomenės asmenis prisidengiant vaikų apsauga.

„LGBTIQ asmenų stigmatizavimu yra pažeidžiama jų pagrindinė teisė į orumą, kurią užtikrina ES chartija ir tarptautinė teisė“, – sakoma Belgijos inicijuotame pareiškime, kurį taip pat pasirašė Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Airija, Nyderlandai, Švedija, Danija, Estija, Suomija, Liuksemburgas ir Latvija.   

Pareiškimas buvo paskelbtas ES užsienio reikalų ministrams susirinkus į eilinį susitikimą Liuksemburge. Jame pagrindinis dėmesys buvo skirtas teisės viršenybei Vengrijoje ir Lenkijoje, kurios, Briuselio požiūriu, nukrypo nuo ES vertybių.

Praėjusią savaitę Vengrijos dešiniųjų vyriausybė priėmė įstatymą, draudžiantį nepilnamečiams švietimo programas ir medžiagą, kurios laikomos „skatinančiomis“ homoseksualumą, lyties keitimą arba kitokią lytinę tapatybę nei įgimta.

Susitikime dalyvavęs Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto (Pėteris Sijartas) gynė šį įstatymą sakydamas, kad jis nukreiptas „tik prieš pedofilus“.

Bendrame ES valstybių pareiškime sakoma, kad Vengrijos priimtos įstatymo pataisos „diskriminuoja LGBTIQ asmenis ir pažeidžia teisę į išraiškos laisvę, prisidengiant vaikų apsauga“.

Šis įstatymas „nusipelnė būti pasmerktas“, sakoma pareiškime. Jame priduriama, jog „įtrauktis, žmonių orumas ir lygybė yra pagrindinės mūsų Europos Sąjungos vertybės, todėl negalime leistis į kompromisus dėl šių principų “.

Europos Komisija kaip ES sutarčių sergėtoja turėtų „panaudoti visas turimas priemones, kad užtikrintų pagarbą ES teisei, įskaitant šio klausimo perdavimą ETT (Europos Teisingumo Teismui)“, sakoma pareiškime.

Belgijos užsienio reikalų ministrė  Sophie Wilmes (Sofi Vilmes) nurodė,  kad jos šalis ėmėsi šios deklaracijos iniciatyvos, nes „naujas Vengrijos įstatymas pakerta pagrindines Europos, kurią mes palaikome, vertybes“.

„Be to, mūsų pareiga perspėti savo partnerius, kai esame giliai įsitikinę, jog jie pasuko neteisingu keliu“, – pridūrė ji.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

38 KOMENTARAI

 1. kad Lietuvos dabartinė vyriausybė atspindi tik mažumos nuomonę, tad manau, kad ir visų kitų pasirašiusių balansas tas pats – protestuoja mažuma

 2. Didžioji Lietuvos visuomenės dalis visa širdimi palaiko Vengriją. Čia tik susireikšminusio „elito“ nuomonė. Mūsų niekas net neklausia …

 3. negi neatsiras Lietuvoje jėga, kuri viešai, pasauliniu mąstu išsakys palaikymą Vengrijai, nes didžioji Lietuvos dalis, būtent remia.

 4. Kodėl kitos EU valstybės jaučiasi galinčios aiškiti Vengrijai kaip jai gyventi? EU – nėra valstybė, o tik jų sąjunga. Tai reiškia, kad Vengrija turi savo suverenitetą. Kas kišasi į kitos šalies vidaus reikalus, tas -agresorius.
  Šiuo atveju LT – agresorė Vengrijos atžvilgiu. Gėda.

 5. Die.vel mokytojai.visi tur tradicijas.Ju ir laikykimes.maza, kad paminama Konstitucija-atvirai trypiama ir Biblija.Setono tarnai baigia uzkrust visus.Dasigyvenom be vazelino…..

 6. O kas Lietuvoje smerkia Vengriją? Nebent tik mūsų išsigimusi valdžia. Visi Normalus žmonės (bent 90%) tai tikrai palaiko Vengriją.Kad pas mus tokią valdžia butų.

 7. Pasmerkė Lietuva.Saujelė politikierių,kuriems visiškai nerūpi,nei tikrosiosios Lietuvos nuomonė,nei gerovė,tai dar NE Lietuva.

 8. Kai ir pasmerkr vengrija tai tik lasbergynas. Aisku neteiseta save išsirinkę, jie isviso neturi niekur kisti savo nuomones, nes lt seimas yra neteisetas. Issirinke savevpatys

 9. ar ne laikas pasisakyti Krikščionių partijai?
  P. Dagy, nemiegokite – skelbkite deklaraciją ar dar kokį dokumentą. Nelikite nuošalyje. Tauta turi matyti, kad Prezidentas nėra vienišas karys.

 10. Tau ne Lietuva pasmerkė. Tai lansbergių-ES klapčiukų bei parsidavėlių klanas naudodamasis Lietuvos vardu pasmerkė garbingą šalį.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis