Lenkijos premjeras: mes už vokiečių karo nusikaltimus Izraeliui nemokėsim

Izraelio užsienio reikalų ministras Yaid Lapid užsipuolė Lenkiją, teigdamas, kad diskusija dėl žydų turto grąžinimo yra antisemitizmas. Lenkijos užsienio reikalų viceministras į tai atsakė teigdamas, jog antilenkiški pasisakymai Izraelyje populiarūs.

Diskusija kilo po to, kai Lenkijos parlamente buvo priimtas naujas restitucijos įstatymo projektas, nubrėžiantis ribą, iki kada Holokausto aukų palikuonys gali reikalauti grąžinti karo metais prarastą turtą. Izraelis pabrėžė, jog toks įstatymas yra amoralus ir užkirs kelią susigražinti tai, kas buvo pavogta iš žydų Antrojo pasaulinio karo metais. Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis į tai atkirto, jog minimą žalą žydams padarė vokiečiai ir tol, kol jis bus premjeru, „Lenkija nesiruošia už Vokietijos karo nusikaltimus Izraeliui mokėti nei zloto, nei euro, nei dolerio“.

„Lenkija nesiruošia už Vokietijos karo nusikaltimus Izraeliui mokėti nei zloto, nei euro, nei dolerio“.

Apžvalgininkai pažymi, jog įstatymas Holokausto aukų giminaičiams karo metu atimto turto ar kompensacijos reikalauti neuždraus, tačiau įveda 30 metų limitą teismo sprendimo apskundimui. Tai reiškia, jog nuo turto priteisimo momento prabėgus trims dešimtmečiams, įsiteisėjusio teismo sprendimo Holokausto aukų giminaičiai skųsti nebegalės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis