Leidimas rusų ir baltarusių fechtuotojams dalyvauti olimpinėje atrankoje sukėlė pasipiktinimą Ukrainoje

ŠaltinisAFP-BNS

Tarptautinė fechtavimo federacija (FIE) penktadienį nusprendė leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti olimpinės atrankos varžybose, Ukrainoje sukeldama pasipiktinimą.

Fechtavimas tapo pirmąja olimpine sporto šaka, kurioje praėjus metams po to, kai dėl karo Ukrainoje iš jos buvo pašalinti abiejų tautų fechtuotojai, vėl buvo leista dalyvauti varžybose.

Po neeiliniame kongrese Lozanoje priimto sprendimo Ukrainos fechtavimo organizacija buvo „šokiruota“, o Rusijos atstovai išreiškė „dėkingumą“.

Fechtavimo atrankų į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes procesas prasidės balandžio mėnesį.

FIE sprendimas įsigalios nuo balandžio, „atsižvelgiant į galimas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rekomendacijas ar būsimus sprendimus“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas delegatas.

Sportininkai gali atitikti kvalifikacinius reikalavimus, tačiau TOK vis tiek gali neleisti jiems dalyvauti žaidynėse.

Apie 65 proc. FIE narių balsavo už Rusijos ir Baltarusijos sportininkų, komandų ir pareigūnų sugrįžimą į varžybas, AFP teigė nenorėjęs būti įvardytas delegatas.

„Esame labai sukrėsti ir pasipiktinę šiuo sprendimu ir nedelsdami šaukiame prezidiumo posėdį, kad nuspręstume, kaip reaguoti į FIE sprendimą ir galimą jo apskundimą“, – sakoma Ukrainos fechtavimo federacijos pareiškime.

Rusijos atstovai palankiai įvertino šį sprendimą.

„Pirmas žingsnis jau žengtas. Esu dėkingas kolegoms iš užsienio federacijų“, – naujienų agentūra „Ria Novosti“ citavo Rusijos fechtavimo federacijos prezidentą Ilgarą Mamedovą.

Jis teigė, kad nerimauja, jog iki balandžio vidurio nebus laiko „reintegracijai“.

Ukrainos delegacija siekė, kad balsavimas būtų išbrauktas iš kongreso darbotvarkės, tačiau 136 balsavusieji šį prašymą atmetė.

Sausio mėnesį TOK pareiškė, kad siekia sudaryti sąlygas rusams dalyvauti žaidynėse.

Po šio pranešimo Azijos olimpinė taryba (OCA) abiejų šalių sportininkams pasiūlė galimybę varžytis šių metų Azijos žaidynėse.

Tai buvo svarbus žingsnis, nes Azijoje vykusiose varžybose jie galėjo gauti kvalifikacinius balus, leidžiančius varžytis Paryžiuje.

Kovo 4 dieną Afrikos nacionaliniai olimpiniai komitetai balsavo už tai, kad 2024 metų olimpinėse žaidynėse dalyvautų Rusijos ir Baltarusijos sportininkai.

Tokijo olimpiadoje Rusijos fechtuotojai iškovojo tris aukso medalius, varžydamiesi po Rusijos olimpinio komiteto vėliava.

Rusija jau seniai atlieka pagrindinį vaidmenį FIE. Jai 14 metų vadovavo Rusijos oligarchas Ališeras Usmanovas, kurį Europos Sąjunga po invazijos į Ukrainą įtraukė į juodąjį sąrašą ir kuris perdavė laikinąją kontrolę graikui Emanueliui Kaciadakiui (Emmanuel Katsiadakis).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte