Kunigas Benas Lyris: visada gerbiau LGBT asmenis

Kunigo Beno Audriaus Martusevičius tarsi net ir nereikėtų pristatinėti, nes savo feisbuko paskyroje Beno Lyrio slapyvardžiu pasivadinęs dvasininkas turi kiek daugiau nei 49 000 sekėjų. Jo įrašai socialiniuose tinkluose visada susilaukia daug dėmesio. Benas Lyris, itin populiarus jaunas kunigas ir rašytojas, šiuo metu tarnauja Kauno Pal. Jurgio Matulaičio parapijoje. Taip pat jis – Kauno klinikų kapelionas. Socialiniuose tinkluose Benas save pristato kaip kūrėją, brolį, sūnų, vyrą, kunigą ir gyvenimo prasmės terapeutą.

Kunigas, šią savaitę Lietuvai pasidalinus į dvi dalis dėl raginimų pasirašyti peticiją prieš Stambulo konvenciją, kurį laiką nereiškė savo nuomonės šia aštrių diskusijų tema, tačiau šį rytą feisbuko paskyroje parašė: „Visada gerbiau LGBT asmenis ir niekada nesu kritikavęs, vertinęs ar niekinęs privatų žmogaus gyvenimą ir jo pasirinkimus, puikiai suprantu, kad Kristus atėjo pas visus, ne tik pas patogius ar bažnyčioje esančius, Dievui nėra nepatogių žmonių ir vietų. Jis apkabina ir myli visus, tą nuolat kartoju LRT straipsniuose, savo knygose ir socialineje medijoje.“

Kunigas šalia savo įrašo įkėlė ir savo nuotrauką su ant širdelės formos akinių esančia LGBT simbolizuojančia vėliava. Savo įraše kun. Benas tęsė: „Niekada nesmerkiau žmonių pasirinkimų ir gyvenimo, vienintelis, kuris gali vertinti ir teisti yra Dievas. Popiežius Pranciškus ne kartą pasakė, kad bažnyčia nėra muitinė, prokuratūra ar policija, bet tėvo namai, o tėvo namuose vietose yra visiems. Būtent tokia Bažnyčia tikiu ir tokia Bažnyčia pats stengiuosi gyventi.“

Kunigas Benas teigė žinantis vieną dalyką – kad siela lyties neturi. Pats prisipažino turintis daug homoseksualių draugų, kuriuos brangina, vertina ir myli.

Populiarus kunigas teigė niekada nieko neteisiantis dėl savo gyvenimo pasirinkimų: „Niekada niekada nesuredukuoju žmogaus asmenybės pagal vieną jo asmens dalį, savybę ar pasirinkimą. Neskaičiuoju ir kitų klaidų ir nuodėmių, nes pakanka savo. Tikiu gražia Lietuva, nes joje gyvena daug nuostabių žmonių“, o taip pat papasakojo: „Turiu tokią taisyklę ir jos laikausi: elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad su Tavimi elgtųsi, tikiu, jei visi taip elgtųsi, pasaulis būtų pilnas Dievo“.

Benas savo įraše iškėlė klausimą: „Nes jeigu Tu tiki ir myli savo paties pasaulį, bet griauni kitų ar Tavo pasirinktas pasaulis, kuriuo tiki iš tikrųjų yra nuostabus?“

Toliau kunigas dar kartą patvirtino tariantis tolerancijai taip. „Koks kieno reikalas, kas su kuo gyvena ir miega“.

Deja, nors įraše kunigas teigė, kad pats palaiko LGBT asmenis, tačiau prisipažino ne iš visų jų sulaukiantis tokios pat pagalbos savo pasirinkimams: „Kitas dalykas – man labai gaila, kad iš kai kurių LGBT asmenų pats nelabai sulaukiu tokios pačios pagarbos mano paties pasirinktam gyvenimo būdui, nemanau, kad yra normalu, etiška  naudoti mano ar kitų žmonių, dvasininkų nuotraukas su panašaus pobūdžio klausimais, kad ir kokia būtų kunigo, dvasininko ar žmogaus orientacija. Kiekvienas prieš Dievą atsakysime patys. Su meile ir švelnumu, Benas“, – apibendrino savo mintis žinomas kunigas.

Deja, vėliau žinomo kunigo įrašas socialiniame tinkle buvo ištrintas. Kodėl, taip ir lieka neaišku. Tačiau identiškas įrašas ir nuotrauka yra Beno Lyrio „Instagram“ paskyroje.

Beno Lyrio įrašas apie LGBT „Instagram“
Beno Lyrio įrašas apie LGBT „Instagram“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

23 KOMENTARAI

 1. O ar Gerb. Kunigas yra skaitęs Šventąį Raštą? Nesupykit, jau toks klausimas kyla, paskaičius jo nuomonę. Niekas ir nesako, kad reikia tokius žmones nekęsti ar atstumti. Bet toleruoti jų nuodėmes, pripažinti jų pasaulėžiūrą ir leisti pagal ją auklėti savo vaikus- ar tikrai to ne per daug? Pasigendu Bažnyčios reakcijos šiuo klausimu.

  • Gal tiesiog jaunas kunigas neįsigilino į Stambulo konvencijos turinį; juk šitiek vėjų dabar visuomenėje kelia būtent jos ratifikavimo klausimas…

  • Gerbiu kunigo Beno nuomonę, mes turime teisę turėti skirtingas nuomones. Visgi pats asmeniškai palaikau tradicinį Bažnyčios mokymą: „mylėk nusidėjėlį, bet nekęsk nuodėmės“. Taigi kai kaimenę puola vilkai, o ganytojai sako: „Viskas gerai, nesipriešinkite, vilkai – mūsų draugai, nėra jokio pavojaus…“
   Tada ganytojams tinka šie pranašo Izaijo žodžiai:
   „Mano sargai – akli, jie visi nieko nepastebi. Visi jie – kurti šunys, negalintys loti, – tik sapnuoja, tyso ir mėgsta snausti.“ (Iz 56, 10)

 2. Dievas myli visus, tai yra tiesa. Mes taip pat mylime visus, nes mus to moko Visagalis Dievas.

  Bet, kai žmogus eina šokti nuo skardžio, kad nutrauktų savo gyvybę;
  kai žmogus eina nutraukti gyvybę kitam žmogui;
  kai žmogus eina nutraukti gyvybę savo tautai ar pasauliui,

  mes stabdome jį, nes tai yra Meilė.

 3. Visi gerbiame gėjus. Bet tai visai apie ką kitą ! Kam tema nukreipti ? Lietus lyja , o kažkas rėkia - neskriauskim kačiukų .

  A

 4. Zmogus yra kunas ir siela. Paskutinio Teismo diena zmogaus kunas bus prikeltas. kaip ir Jezus Kristus prisikele su kunu. Nelabai suprantamas kunigo issireiskimas kad siela neturi lytes, nes zmogus yra net tik siela bet ir kunas.
  Ir kai myli tau rupi kaip gyvena, kaip sekasi ir kokiu keliu eina – Dievo meile zmonems, tevu meile vaikams tai irodo. Ar Dievas nemylejo Izraelio ir jo neauklejo, nesiunte jiem pranasu?
  O kelias vedantis i pasauli ar netolina nuo Dievo? Liudna, bet is sio straipsnio kunigo istorijos atodo kad Dievas kazkur nuosalyje o pirmoje vietoje pasaulio pripazinimas.

 5. Labai keista, jei tikrai mylintis žmogus sako, jog nėra kritikavęs žmogus pasirinkimo. Jei žmogaus pasirenka susinaikinimą: palaidą gyvenimą, narkotikus ar savižudybę?
  Baimė kritikuoti blogį yra tik patogus gyvenimas ir nieko daugiau.

 6. Asmeninis santykis su žmogumi yra viena, o LGBT skleidžiama, stipriai finansuojama ir prievarta bandoma įbrukti ideologija yra VISAI KAS KITA!

 7. Asmeninis santykis su žmogumi yra viena, o LGBT skleidžiama, stipriai finansuojama ir prievarta bandoma įbrukti ideologija yra VISAI KAS KITA!

 8. Šis ganytojas švelnumu ima Dievo karalystę!
  Savo avelėms linkusioms į nuodėmę tikrai nesiūlo išsilupti akies.
  Geriau akį prisidengti švelnia vaivorykštės juosta.
  Paprastai toliau seka švelnus Biblijos puslapio išplėšimas pvz. Pr 19.
  Klausimas: kas pasirūpins suklaidintomis avelėmis dar šiame pasaulyje kol jos vis dar yra kūne?

  Ar ganytojui atrodo kad gyvenimas klystkelyje yra meilė?

 9. Subjektyviai man kunigas B. Lyris neimponuoja, nes jo įrašuose, kaip jis pats ir sako, yra daugiau gyvenimo prasmės terapijos, nei katalikybės. Gyvenimo prasmė yra klausimas filosofams. Tuo tarpu kunigas ir KB katekizmas jau žino atsakymą į šį klausimą – žmogaus gyvenimo prasmė yra pažinti, mylėti Dievą ir Jam tarnauti, ir per tai pelnyti išganymą. Gaila, bet kun. B. Lyrio įrašuose retai išvysi teologinę mintį ar pamaldumą V. Jėzui Kristui ar Jo Švč. Motinai.
  Kunigas, užsidedantis LGBT vėliavą ant akinių, be abejonės išreiškia paramą – tai nediskutuotina. Bet straipsnyje minimas jo pareiškimas – „Koks kieno reikalas, kas su kuo gyvena ir miega“ yra rimta doktrininė klaida. Juk žinome, ką KB katekizmas sako apie homoseksualizmą – „Jie prieštarauja prigimtiniam įstatymui – iš lytinio akto atima gyvybės dovaną. Jie nekyla iš tikro poreikio papildyti vienas kito jausmus ir lytiškumą. Jų niekaip negalima pateisinti.“
  Todėl, nors kunigas jaunas ir simpatiškas, reikia labiau klausyti, ar jo mintys neprieštarauja Bažnyčios mokymui.
  https://www.katekizmas.lt/kbk/dalis3/skyrius2/poskyris2/skirsnis6#k-2357

 10. Iš tiesų, nesupratau straipsnio tikslo. Ką jis duoda. O šiaip iš to, kas parašyta, man nekelia nei susižavėjimo, nei pritarimo, nei noro kokiu nors būdu palaikyti jo pažiūras. Esu girdėjusi jo pamokslų kažkiek. Labai varginantys, nes pamokslų metu apkalbinėja, komentuoja kitų žmonių elgesį… Ir kažkaip gaunasi, kad save reklamuoja, giria… Tą tikrai pastebėjau ne kartą, tas labai ausį rėžia. O rašo, kad kitų nekritikuoja… Siaubas, kai ima pasakot… Ir tokių neatitikimų yra buvę, norėjau net eit ir paklaust jo, nors nepažįstu.

 11. O nuo kada žmogaus siela neturi lyties? Išeitų, amžinybėj būsim belyčiai? 😀 Netikiu. Pirmąkart girdžiu. Kunige, ar tikrai? Iš kur jūs išpešėt tokį dalyką?! Ar skaitėt KBK? Gal aš kažko nesuprantu? Atsakykit, nes man tai atrodo didžiausia nesąmonė! Atsakykit. Pakoreguokit mane arba pats pasikoreguokit. Tai labai svarbu, nes kitaip jūs žiauriai klaidinate žmones!! Ir labai pykstu per jūsų pamokslus: nes kiek girdėjau, tai vis apkalbinėjate ir kritikuojate kitus, o save reklamuojate, giriatės savo darbais. Labai vargina tokie dalykai!!!

 12. Štai atvejis, kai prikišamai parodoma, jog kvailumas iš tiesų yra bjauri nuodėmė. Beje dar čia matome, koks „bardakas“ siaučia Bažnyčioje kai tokie kunigėliai-artistai nepastatomi į vietą. Žuvis pūva nuo galvos, deja…

 13. Labai gerų interviu galima rasti su kataliku E. Gudu, turinčiu homosekualų potraukį. Jis stengiasu gyventi pagal Šv. Raštą, Bažnyčios mokymą. Iš tiesų labai susipūrinti reikia mums krikščionis, kad esame atšalę, nebežinome, kuo tikime, susidarome sau patogią krikščinybę. E. GUdas pasakojo, kad ne kartą yra girdėjęs raginimus iš mūsų krikščionių gyventi pagal savo potraukį, laisviau žiūrėti į „varžymus“, o ne vienas kunigas jam siūlė lytinius santykius. ir jis žino homoseksualų gyvenimą gyvenančius kunigus, kurie turi pakankamai arogancijos ir aiškina, kad čia yra viskas tvarkoj… o Bažnyčios valdžia kartais tokius kunigus pvz nukelia į kitą miestą, ir toliau leidžia darytis tokioms nesąmonėms.
  Taigi tikrai turime melstis už Bažnyčios atnaujinimą, patys prašyti Šv Dvasios vedimo sau ir broliams krikščionims. o ypač kunigams.

  Labai pritariu, kad B. Lyrio pasisakymai atrodo kažkokia pozityvistinė adaptuota filosofija, bet ne krikščionybė.

  atsiverskime, gręžkimės į Dievą ir ieškokime Jo valios! Te Dievas būna su mumis!

 14. Benė Lyrė Jums sako,kad jūs juos mylite,nes PATS TOKS ESATE….ŠTAI IR NUKRITO KAUKĖ NUO JŪSŲ VEIDO.Bet aš nesmerkiu,myliu,gerbiu,klaupiuosi prieš jus,žemai žemai????????????Įdomu,ar atėjęs Kristus dabar į žemę nelieptų Jums nusivilkti sutanos.Juk jūs išdavėte savo brolius,TIKRUS KUNIGUS TOKIUS KAIP PAULIUS VAINEIKIS❤

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte