Krikščionybės Filipinuose 500 metų jubiliejus paminėtas ir Vatikane

ŠaltinisVATICAN NEWS

Prieš penkis šimtus metų Magelano vadovaujama ekspedicija išsilaipino jiems nežinomame salyne. Magelanas naująsias žemes pavadino Šv. Lozoriaus salynu. Šiandien jas žinome Filipinų vardu.

Vienoje saloje Magelano jūreiviai pastatė medinį kryžių, o 1521 kovo 31-ąją, Šv. Velykų dieną, kapelionas Pedro de Valderrama aukojo pirmąsias Mišias. 

Krikščionybės Filipinuose 500 metų jubiliejus paminėtas ir Vatikane. „Gavote Evangelijos džiaugsmą: Dievas mus pamilo taip, kad atidavė savo Sūnų už mus“, – pakartojo popiežius ir priminė filipiniečiams būdingą džiaugsmą, regimą akyse, girdimą dainose ir maldose.

Galimybes švęsti 500 metų krikščionybės jubiliejų smarkiai apkarpė dabartinė pandemija, tačiau Bažnyčios Filipinuose atsakingieji nenuleido rankų, ieško naujų būdų, taip pat pasitelkiant komunikacijos technologijas. Jubiliejus susidaro iš kitų trijų jubiliejinių metų: metų, skirtų misijoms, šv. Juozapo metų ir „Amoris Laetitia“ metų šeimoms. Kiekvienoje vyskupijoje kelios ar net keliolika bažnyčių paskirtos jubiliejinėmis ir vykdo specialią šventinę programą. Pradėti keli virtualūs seminarai – nuo Bažnyčios Filipinuose istorijos iki dabartinių temų, skirtų jaunuoliams, moterų vaidmeniui Bažnyčioje. 

Prie šventinės programos prisidėjo ir popiežius Pranciškus, kuris 2015 sausio 18–19 dienomis pats lankėsi Filipinuose, susitiko su jaunuoliais, vadovavo šv. Mišioms, kuriose dalyvavo keli milijonai žmonių – tai buvo išskirtinis susitikimas.  

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis