Koks yra popiežiaus Pranciškaus atlyginimas?

ŠaltinisALETEIA

Koks yra metinis popiežiaus Pranciškaus atlyginimas? Galima manyti, kad popiežius, kaip viso pasaulio Katalikų Bažnyčios vadovas, gauna dosnų atlyginimą už daugybę savo atliekamų pareigų. Tačiau tiesa yra visiškai priešinga.

Neturto įžadas

2001 m. sklandė gandai, kad šventasis Jonas Paulius II gauna padorų atlyginimą, tačiau laikraštis „New York Times“ pranešė: „Vatikano atstovas spaudai Joaquinas Navarro-Vallsas (Choakinas Navaras-Valjsas) nutraukė spekuliacijas apie popiežiaus atlyginimą, sakydamas: ,Popiežius negauna ir niekada negavo atlyginimo'“.

Tai dar labiau pasakytina apie Pranciškų, kuris, būdamas Jėzaus Draugijos narys, pirmą kartą įstojęs į vienuolinę bendruomenę davė neturto įžadą.

Tačiau nors popiežius Pranciškus negauna tokių pajamų kaip mėnesinė alga, visas jo keliones ir gyvenimo išlaidas apmoka Vatikanas. Popiežiui niekada nereikia rūpintis maistu ar pastoge, tačiau jis neturi jokių pajamų, kurias galėtų išleisti nereikalingiems pirkiniams.

Labdaros fondas

Tačiau popiežius turi didelį labdaros fondą, kurio lėšas laisvai skirsto tiems, kuriems jų reikia ir taip, kaip jis nori.

Pavyzdžiui, pasak „Crux“, popiežius Pranciškus skyrė 476 630 eurų iš „Petro skatiko“ fondo, kad padėtų beveik 75 tūkst. žmonių Meksikoje. Tai tik viena iš daugelio jo reguliariai skiriamų aukų. Dažniausiai jos būna skiriamos po stichinių nelaimių arba vietovėms, kurioms ypač reikia pagalbos dėl karo, sausros ar kitų nelaimių.

Popiežius turi gyventi pagal Jėzaus pavyzdį, kuris, kaip minima Šventajame Rašte, taip pat neturėjo atlyginimo ir per trejus savo tarnystės metus buvo priklausomas nuo kitų dosnumo, kad patenkintų savo poreikius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Jezus buvo Dievas sunus, jam pinigu ir nereikejo , galejo vandeni vynu paversti, akmeni duona, popiezius viso to negali, tasko kitu pinigus i kaire ir i desne, tapes vyskupu, jezuitu izadai neturtui nebesaisto jo, kaip ir jezuitiski isipareigojimai, o Vatikano finansai patyre nuostoliu, kad net funkcionieriu algas sumazino. Jau toki kvaila ir saliska straipsni suraite.

  2. Vilniuje jam prireike skecio kuri sekretorius pirko sevos britu stiliaus parduotuveje kainavo per 300€ , tai nutyleta. O karaliski valgiai trinapolyje viska nustelbe.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte