Pirmą kartą Europos Parlamentas leido pastatyti prakartėlę

ŠaltinisCNA

Šiemet pirmą kartą per visą Europos Parlamento (EP) istoriją per Kalėdas jo būstinėje Briuselyje buvo leista pastatyti prakartėlę. Iki šiol Europos institucijos pareigūnai ją laikė „galimai įžeidžiančia” netikinčiuosius.

EP narės iš Ispanijos Isabelės Benjumea (Izabelės Benhumėjos) pastangos padėjo pasiekti, kad šioje institucijoje pagaliau bus galima išvysti prakartėlę.

Išrinkta 2019 m., I. Benjumea jau pirmaisiais savo darbo metais stengėsi paruošti dirvą tam, kad Parlamentui būtų padovanotas Kalėdų laikotarpiu eksponuojamas Kristaus gimimo scenos paveikslas. Tačiau ji susidūrė su Europos biurokratija ir ribojimais.

Kitais metais ji ėmėsi reikiamų veiksmų, tačiau atsakymas negalėjo būti labiau nuviliantis.

Parlamento pirmininko biuras jai pranešė, kad prakartėlė negali būti įrengta, nes ji „gali įžeisti” netikinčiuosius.

„Tai tapo savotišku kryžiaus žygiu, nes man atrodė nepriimtina ignoruoti krikščioniškąsias Europos šaknis”, – sakė parlamentarė Ispanijos laikraščiui „ABC”.

Galiausiai šiemet šias pastangas parėmė Europos Parlamento pirmininkė iš Maltos Roberta Metsola (Roberta Mecola), nors pakartėlei buvo suteiktas tik laikinas „specialus leidimas eksponuoti”, kuris ateityje gali būti pratęstas arba ne.

Europos Parlamente eksponuojama prakartėlė yra iš Mursijos, pietryčių Ispanijos regiono, turinčio dideles prakartėlių tradicijas. Šią prakartėlę sukūrė Jesus Grinan dirbtuvių meistrai.

Šv. Jonas Paulius II 2003 m. rugpjūčio 24 d. „Viešpaties angelo” maldos kalboje pažymėjo, kad maldoje nešioja Europos Sąjungos konstitucinės sutarties rengimą.

Pontifikas tuomet sakė, kad „Katalikų Bažnyčia yra įsitikinusi, jog Kristaus Evangelija, kuri daugelį amžių buvo Europos tautas vienijantis elementas, šiandien tebėra ir turėtų būti neišsenkantis dvasingumo ir brolybės šaltinis. Atsižvelgti į tai naudinga visiems, o aiškus krikščioniškųjų Europos šaknų pripažinimas sutartyje yra principinė žemyno ateities garantija.”

Tačiau popiežiaus pastangos buvo ignoruojamos.

2007 m. Benediktas XVI griežtai kritikavo ES už tai, kad šios institucijos 50-ųjų įkūrimo metinių proga paskelbtose deklaracijose neminimas Dievas ar krikščioniškos žemyno šaknys.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

 1. net ir bedieviai patyli matydami realybe, bet su Seimu pas mus – ko gero, tik blogiau, kuomet konservistams krikscionims vadovauja partijos vicepirmininkas Navickas su savo nuokrypu chebra ir keletu lengvai nuperkamu kunigeliu…

 2. laikais emociniu auklėjimu užsiėmė bažnyčia.Nes ne visi galėjo lankyti mokyklą,o bažnyčioje jie sužinojo ir išmoko moralės.Todėl tie senoviniai žmonės tokie šviesūs,bijo apkalbėti,smerkti.Nors baigę tik 3,4 klases.O štai po sovietinio mokymo ir auklėjimo žmonės jau kitokie.Ne visi,žinoma,tačiau…

 3. Europos sąjunga turėtų uždrausti turėti automobilį, nes automobilį turintis žmogus tuo gali įžeisti jo neturintįjį.
  Šiaip reikėtų uždrausti viską, kas suteikia žmogui individualumo, nes visa tai gali įžeisti kitą žmogų, turintį kitokį individualumą.

 4. Kodėl Europos sąjunga neuždraudžia gėjų vėliavos???
  Gėjų vėliava įžeidžia beveik visus žmones.
  Kodėl kai kurių Europos sąjungos šalių mokyklose yra draudžiami tikėjimo ženklai, bet neuždraudžiama homoseksualizmo ir genderizmo ideologijos atributikos, kuri įžeidžia žymiai didesnę dalį žmonių???
  Teigti, kad išskirtinai tik tikinčiųjų atributika įžeidžia kitus žmones ir išskirtinai tik ją drausti – tai yra diskriminacija tikėjimo pagrindu.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte