Kokie pokyčiai 2021-iais gali įvykti Kardinolų kolegijoje?

Kardinolui Gabrieliui Zubeirui Wako vasario 27-ąją sulaukus 80 metų, kardinolų, turinčių teisę balsuoti konklavoje, skaičius nukrito iki 127 ir septyniais viršija 120 ribą, kurią nustatė popiežius Paulius VI, o patvirtino Jonas Paulius II.

Šiemet balsavimo konklavoje teisę praras dar penki kardinolai, kuriems sukaks 80 metų: Wilfrid Fox Napier, George Pell, Maurice Piat, Beniamino Stella ir Angelo Scola. Tai reiškia, kad iki metų pabaigos balsuoti galinčių kardinolų sumažės iki 122. Kyla klausimas, ar popiežius Pranciškus skirs daugiau kardinolų?

Savo pontifikato metu Pranciškus smarkiai pertvarkė Kardinolų kolegiją. Per septynerius metus jis sukvietė septynias konsistorijas (po vieną per metus) ir paskyrė 101 naują kardinolą, iš kurių 79 dėl amžiaus turi teisę balsuoti konklavoje. Palyginti, šv. Jonas Paulius II per 27 savo pontifikato metus sukvietė devynias konsistorijas – vidutiniškai po vieną kas trejus metus.

Jei konklava įvyktų dabar, ją sudarytų 73 popiežiaus Pranciškaus, 39 Benedikto XVI ir 16 Jono Pauliaus II paskirti kardinolai.

Daugelis Romos kurijos apžvalgininkų mano, kad, atsižvelgiant į popiežiaus Pranciškaus modus operandi ir vykstantį kartų pasikeitimą kurijoje, tikėtina, kad pontifikas nuspręs išplėsti kardinolų kolegiją iki 130, o raudoną biretą įteiks ir naujiems Vatikano dikasterijų prefektams.

Kardinolą Robertą Sarah, kurio atsistadynimą popiežius Pranciškus priėmė vasario 21 dieną, tikėtina, pakeis dvasininkas, dar nesantis kardinolu. 79 metų kardinolas Beniamino Stella pasitrauks iš Dvasininkų kongregacijos prefekto pareigų, kai rugpjūtį jam sukaks 80 metų. Kardinolui Giuseppe’ei Versaldi, Katalikų Švietimo kongregacijos prefektui, jau 77 metai ir netrukus jis taps emeritu. Kardinolui Mark’ui Ouellet’ui, Vyskupų kongregacijos prefektui –76 metai. Tikėjimo mokymo kongregacijos prefektui kardinolui Luis’ui Ladaria’ai Ferrer’ui taip pat yra 76 metai, o Rytų Bažnyčių kongregacijos prefektui kardinolui Leonard’ui Sandri – 77 metai. Vatikano Miesto Valstybės administracijos vadovui kardinolui Giusepp’ei Bertello pernai spalį sukako 78 metai.

Tai reiškia, kad popiežius Romos Kurijoje gali paskirti šešis naujus prefektus, iš kurių visus postus tradiciškai eina kardinolai.

Vykstanti Kurijos reforma ir pertvarkymas suteiks popiežiui Pranciškui galimybę išplėsti Kardinolų kolegiją, taip galimai darant didesnę įtaką savo būsimo įpėdinio rinkimams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis