Klūpėdama vienuolė maldavo policijos nešaudyti į protestuotojus Mianmare

Šiuo metu Mianmarą, Pietryčių Azijos šalį, kurioje gyvena 54 milijonai žmonių, drebina protestai. Kariškiai sulaikė demokratiškai išrinktą lyderį Aungą San Suu Kyi, o prezidentas Win Myintas buvo sulaikytas vasario 1 dieną, kariškiams ginčijant 2020 m. rinkimų rezultatus. Dabar šaliai vadovauja armijos generolas Minas Aungas Hlaingas. Tai skaldo šią šalį ir išveda žmones į gatves.

Pranešama, kad Mianmaro šiaurėje vienuolė atsiklaupė prieš policiją ir maldavo jų nenaudoti smurtinės jėgos prieš protestuotojus.

Internete pasklidusiame vaizdo įraše galima matyti, kaip šv. Pranciškaus Ksavero seserų vyresnioji Ann Rose Nu Tawng kalbėjosi su dviem policijos pareigūnais Mianmaro šiaurinės Kachino valstijos sostinės Myitkyinos mieste.

Tawng sakė: „Aš maldavau jų nežaloti protestuotojų, bet elgtis su jais maloniai, kaip su šeimos nariais“.

Ji sakė, kad vyresnieji pareigūnai ją patikino, kad jie tik atlaisvina gatvę. Vaizdo įraše galima matyti seserį ir vieną policininką, liečiančius kaktomis žemę.

„Aš maldavau jų nešaudyti vaikų“, – sakė ji. Tačiau netrukus „mes išgirdome garsius šūvius ir pamatėme, kaip akyse žuvo vaikas, o gatvėje tekėjo kraujo upė“, – pasakojo ji.

Tawng ir kiti liudininkai teigė, kad per susidūrimus su policija žuvo mažiausiai du protestuotojai ir keli jų buvo sužeisti.

seserų vyresnioji Ann Rose Nu Tawng
Sesuo Ann Rose Nu Tawng / Twitter nuotr.

Vienuolė kai kurias aukas bandė vežti į jos vadovaujamą miesto kliniką, tačiau ją apakino ašarinės dujos.

„Mūsų klinikos grindys nusidažė kraujo jūra“, – sakė ji. „Turime vertinti gyvenimą. Tai mane labai nuliūdino“.

Katalikų vienuolės iš įvairių Mianmaro bendruomenių žygiavo gatvėmis, meldėsi už protestuotojus ir dalino jiems maistą. Per protestus Myitkyinoje seserys vienuolyno išorėje pakabino plakatus su užrašais „Ne diktatūrai“ ir „Klausykite žmonių balso“.

Remiantis advokatų grupės duomenimis, daugiau nei 60 žmonių mirė, o daugiau nei 1800 buvo sulaikyti, kai policija vaikė protestus, nukreiptus prieš vasario 1 – osios karinį perversmą.

Sesuo Ann Rose Nu Tawng praėjusio mėnesio pabaigoje taip pat buvo nufotografuota besiklaupianti prieš besiartinančių policijos pareigūnų gretą.

„Klūpėdama ji pakėlė rankas į dangų ir maldavo: „Nešaudykite, nežudykite nekaltų. Jei norite, smokite man“.

Vienuolė klūpo prieš policininkus / Twitter vaizdo įrašas

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis