Kinijos kunigas nuteistas už sukčiavimą, nes atsisakė pripažinti valstybės sankcionuotą Bažnyčią

ŠaltinisCNA

Rugsėjo 13 d. Kinijoje katalikų kunigas buvo nuteistas už sukčiavimą ir „apsimetinėjimą religiniu personalu”, pranešė „ChinaAid”.

Į pietus nuo Šanchajaus esančios Vendžou vyskupijos Džedziango mieste Kinijoje kunigas Josephas Yangas Xiaomingas (Juozapas Jangas Siaomingas) buvo pripažintas pažeidęs įstatymus, kai atsisakė registruotis valstybės sankcionuotoje Kinijos katalikų patriotinėje asociacijoje (CCPA).

Teismo Yangui paskirtos administracinės nuobaudos: „nutraukti jo [kunigišką] veiklą, konfiskuoti 28 473,33 juanių (3668 eurų) neteisėtų pajamų ir skirti 1 526,67 juanių (197 eurų) baudą”, – pranešė „UCA News”.

2021 m. gegužę, netrukus po kunigo įšventinimo, Longvano apygardos religinių reikalų tarnyba pradėjo teisminį procesą prieš kunigą.

Pranešama, kad kunigas užginčijo kaltinimus ir teisme pateikė galiojantį įšventinimo pažymėjimą, „išduotą Vendžou vyskupo ir Longvano apygardos religinių reikalų biuro”, kuriame „apygardos valdžia … teisme pripažino dokumento autentiškumą, taip pripažindama, kad jis buvo įšventintas pagal Katalikų Bažnyčios taisykles”.

Pasak „AsiaNews”, 33 metų kunigas gimė Longvane, Vendžou miesto rajone, Džedziango provincijoje. Jį 2020 m. įšventino vyskupas Zhuminas, kuris 2011 m. buvo paskirtas Yongjia vyskupijos vyskupu koadjutoriumi, o 2016 m. – vyskupu, abu kartus su popiežiaus įgaliojimais, tačiau CCPA jo nepatvirtino. Vyskupas ne kartą atsisakė pripažinti CCPA ir savo ruožtu ne kartą buvo sulaikytas, paskutinį kartą – vasario 18 d. Apie jo statusą ir buvimo vietą nebuvo jokių atnaujintų duomenų, pranešė „ChinaAid”.

Per pastaruosius penkerius metus Kinijoje vis sparčiau centralizuojama vyriausybės vykdoma religinės veiklos priežiūra. 2018 m. Nacionalinė religinių reikalų administracija (NRAA), anksčiau vadinta SARA, buvo perduota Jungtinio fronto darbo departamentui (UFWD), kurį tiesiogiai kontroliuoja partijos Centrinis komitetas.

2019 m. gruodžio mėn. paskelbtos religinių grupių administracinės priemonės, kurios įsigaliojo 2020 m. vasario 1 d. Šiuo 41 straipsnio dokumentu buvo įvestos griežtesnės nuostatos dėl religinės raiškos, nustatant naujas taisykles dėl religinių grupių struktūros, funkcijų ir administracinės priežiūros.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte