Kauno arkivyskupijos kunigų konferencijoje – pasidalinimai apie „Kroniką“

Gruodžio 21 d. Kauno arkivyskupijos kunigų konferencijoje, užbaigiant jubiliejinius „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ metus, kardinolas, buvęs „Kronikos“ vyriausiasis redaktorius Sigitas Tamkevičius SJ pasidalijo autentiškais atsiminimais apie savo bendražygius, ypač brolius kunigus, ir apie tai, kaip pogrindinis leidinys skynėsi kelią ir skleidė tiesos žodį sovietinėje Lietuvoje ir Vakaruose.

„Buvo daug džiaugsmo, visi supratome, kad tikslas pasiektas. Pasaulis sužinos apie sovietinę priespaudą Lietuvoje“, – sakė apie „Kroniką“, pasirodžiusią Lietuvoje 1972 m. kovo 19 d. ir vėliau , po dviejų mėnesių, pasiekusią Vakarus.

Savo pasakojime, iliustruotame dokumentine medžiaga, kardinolas pristatė indėlį į „Kronikos“ leidimą viso būrio kunigų, vyskupų, seserų vienuolių, pasauliečių. Jų dėka „Kronika“ keliavo iš rankų į rankas Lietuvoje, pasiekdama ir Vakarus. Žmonės drąsėjo klausydami „Kronikos“, skaitomos per Vatikano radiją. Ne vienas jų buvo už tai teisiamas ir ragavo kalinio duonos, kaip ir pats kardinolas Sigitas.

„Tais laikais, mes, aktyvūs kunigai, tai vienoje, tai kitoje klebonijoj rinkdavomės, iš įvairių vyskupijų. Tų pokalbių metu ir gimė ir „Kronikos“ leidimo mintis. Mes vieni kitus labai gražiai palaikydavome. Tai mums padėdavo palaikyti bendrystę ir kildavo neblogų idėjų“, – buvo pasakojama susirinkusiems.

„Aš labai kviesčiau, jog kunigai ir mūsų dienomis, be šių oficialių konferencijų, rinktųsi, kalbėtųsi. Mums, kunigams, labai svarbu vieniems kitus palaikyti“, – sakė kunigams kardinolas S. Tamkevičius SJ, o jam už tokio masto ir svarbos įkvėpimą nuoširdžiai dėkojo arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

42 KOMENTARAI

 1. Kauno vikaras kalbėjo apie nešvarius klebonų finans reikalus. Tuo klausimu nenorite pasidalinti. Šių dienų Bažnyčios kronika. Ir dar gyva. Neaktualu?

 2. vikarai būdavo tardomi,bauginami už tai
  kad renkasi,tariasi be jo žinios.Vieniems
  Buvo siuloma didelės parapijos,
  kitiems užkampiai…Tai dabartinė Bažnyčios
  Kronika veidmaini!!!

 3. Melo ir pinigo pelkė. Pakanka pažiūrėti į paskutinį šyškų perstumdymą ir viskas tampa aišku. Karvės tortas toliau auga ir rūgsta.

 4. Kur dingo Kronikos dvasia šiandien?
  Kodėl Bažnyčia nebesako tiesos šiandien kaip Kronikos laikais?
  Kodėl nebeviešinamos, nebekeliamos aikštėn visos blogybės, visi nusikaltimai žmogui, valstybei, teisingumui, moralei, Dievui, kurių valdžioje šiandien yra pilna?
  Geriausias paminklas Kronikai – tai jos buvusių idealų įgyvendinimas šiandien.

 5. Kunigai renkasi ir palaiko vieni kitus. Aktyvai palaiko pasyvus, o šie laukia aktyvų. Babnykai babnykus, šeimom palaikom vieni kitus. Biznieriai biznierius, unija tam ir turim. Viskas gerai, naftaline.

 6. liongino sveikata? ar aptarėte? gal jam krizė? ar vis dar nori būt vienuoliu? nes va veprauskas jam sakė, kad labai jau teorinis arkivyskupas buvo, o šulai kauno – praktikai !!! na … tas tiesa, veprauskas jau praktiškai be vienos kojos… sveikinimai su nauju pašaukimo įsikūnijimu, prie altoriaus perst gal mažiau reikėjo?

 7. nu čia komentarai siaubingi ! ar tikrai taip skas blogai? gal nematote pozityvo? gal trūksta motyvacijos? ar tas vidinio neteisingumo jausmas nėra Jūsų puikybės kirminas? o tai gal dėl kitų savo pasiaukojimu nebenorite „išeiti iš savęs“? kitaip sakant – filkina gramata čia viskas, bet Lukštas Kėvalo taip gražiai groja, taip sexy dainuoja: trys, keturiolika – Tu nebijok, Kronika su tavim !

  • Pritariu 120%. Man su dama nesaldu, o lukstui i da su vaku įsivaizduoju ui sunku. Vaką į mokyklą vežti, į būrelius, ui kiek reikalų.

 8. Kokią paklausą turi šie leidiniai? Koks skaitomumas mūsų visuomenės? Kaip pati visuomene atsiliepia apie šiuos leidinius? Nes plačiai kalbama turi būti manau, didelis susidomėjimas pačios visuomenės narių.

 9. Tenka pripažinti, kad komentuojantys savas piktas mintis irgi yra Bažnyčios broliai ir sesės. Jie yra irgi jos dalis. Sužeisti. Užgauti. Bet giliai viduje gal gi norintys gero? Duok Dieve, kad jų širdies žaizdos būtų gydomos Dievo gailestingumo.

  • tikrajai Bažnyčiai-Kūnui dėl šių jos pačios viduje sužeistų brolių/sesių-narių tikriausiai taip pat skauda? o jei taip, tai ar čia tik Dievo gailestingumo tema? gal tema ir ta kaip esami vadovai įkūnija prakartėlėje gimusį Karalių, nes kuo toliau, tuo labiau minėti karaliukai nebesusivokia realybėje, tačiau širdelės net nespurda (ką jau ten ape jūsų paminėtus Bažnyčios narius, – karaliukai sako: tai jie-Kūno nariai silpni, todėl tokie, daugiau Kroniką tegu skaito, mažiau mąsto ir bus ok). Ar tik ne nuo galvos žuvis genda?

  • Protingas komentaras. Būtent komentuojantys (ir netik čia, bet gyvenimo kasdienybeje diskutuojama) taip pat yra Bažnyčios broliai ir seserys. Tik sužeisti ir užgauti, o gal itin suluošinti. Teisingai pastebėta, kad viduje norintys gero ir tikrai norintys supratimo ir išklausymo, ir tikrai nepriklausantys jokiai politinei partijai. Žaizdos įvairių parapijų parapijiečių gilios ir kraujuojančios ir smerkti negalima. To pati Bažnyčia nesupranta paprastų žmonių iki šiol. Bažnyčiai svarbu… Šis komentaras nesusijęs su šiuo straipsniu. Tik norisi pabrežti, kad Bažnyčia mažai kalba apie vertybes, atjautą ir supratimą silpnesniam, vidinį žmogaus grožį, pagalbą… Ramių sv. Kalėdų.

 10. Kokiam JAV koledže, kada ir kokia tema Kėvalas Marylande JAV apsigynė daktarinę disertaciją? Kiek miglos galit pūsti Dievo tautai į akis? Savigarbos ir savivertės neturit apgailėtini dvasios ubagai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte