REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kauno arkivyskupijos kunigų konferencijoje – pasidalinimai apie „Kroniką”

Gruodžio 21 d. Kauno arkivyskupijos kunigų konferencijoje, užbaigiant jubiliejinius „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ metus, kardinolas, buvęs „Kronikos“ vyriausiasis redaktorius Sigitas Tamkevičius SJ pasidalijo autentiškais atsiminimais apie savo bendražygius, ypač brolius kunigus, ir apie tai, kaip pogrindinis leidinys skynėsi kelią ir skleidė tiesos žodį sovietinėje Lietuvoje ir Vakaruose.

„Buvo daug džiaugsmo, visi supratome, kad tikslas pasiektas. Pasaulis sužinos apie sovietinę priespaudą Lietuvoje“, – sakė apie „Kroniką“, pasirodžiusią Lietuvoje 1972 m. kovo 19 d. ir vėliau , po dviejų mėnesių, pasiekusią Vakarus.

Savo pasakojime, iliustruotame dokumentine medžiaga, kardinolas pristatė indėlį į „Kronikos“ leidimą viso būrio kunigų, vyskupų, seserų vienuolių, pasauliečių. Jų dėka „Kronika“ keliavo iš rankų į rankas Lietuvoje, pasiekdama ir Vakarus. Žmonės drąsėjo klausydami „Kronikos“, skaitomos per Vatikano radiją. Ne vienas jų buvo už tai teisiamas ir ragavo kalinio duonos, kaip ir pats kardinolas Sigitas.

„Tais laikais, mes, aktyvūs kunigai, tai vienoje, tai kitoje klebonijoj rinkdavomės, iš įvairių vyskupijų. Tų pokalbių metu ir gimė ir „Kronikos“ leidimo mintis. Mes vieni kitus labai gražiai palaikydavome. Tai mums padėdavo palaikyti bendrystę ir kildavo neblogų idėjų”, – buvo pasakojama susirinkusiems.

„Aš labai kviesčiau, jog kunigai ir mūsų dienomis, be šių oficialių konferencijų, rinktųsi, kalbėtųsi. Mums, kunigams, labai svarbu vieniems kitus palaikyti“, – sakė kunigams kardinolas S. Tamkevičius SJ, o jam už tokio masto ir svarbos įkvėpimą nuoširdžiai dėkojo arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

43 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte