Eritrėjoje aptiktos dvi ankstyvųjų viduramžių bažnyčios

ŠaltinisALETEIA

Atrastos viduramžių bažnyčios, kadaise priklausiusios Aksuno karalystei. Jos buvo pastatytos V a. Eritrėjoje (šiaurės rytų Afrika).

Čia dirbanti archeologų komanda rado dviejų ankstyvųjų viduramžių bažnyčių liekanas. Viena iš jų – tai katedra, esanti netoli Adulio miesto centro, o kitoje, esančioje toliau į rytus nuo miesto uosto, yra sudėtingas kolonų žiedas, įrodantis, kad bažnyčia kadaise turėjo kupolą.

Nors šios dvi bažnyčios pirmą kartą buvo atkastos atitinkamai 1868 m. ir 1907 m., iki šiol jos nebuvo kruopščiai tyrinėtos.

Pastatai datuojami kaip pastatyti V a., o tai reiškia, kad jie priklausė Aksumo karalystei.

Nuo I iki X a. Aksumo karalystė valdė teritoriją, kuri apėmė didžiąją dalį dabartinės Eritrėjos, Etiopijos, Sudano, Džibučio, Jemeno ir Saudo Arabijos.

Krikščionybė karalystėje paplito IV a. po karaliaus Ezanos atsivertimo. Tačiau, kaip pažymima Medievalists.net publikuotame straipsnyje, „išliko nedaug fizinių įrodymų apie šį ankstyvąjį christianizacijos etapą […] Šią spragą padeda užpildyti šių dviejų bažnyčių tyrinėjimai“, nes dabar, praėjus daugiau nei šimtui metų po to, kai šios dvi bažnyčios buvo pirmą kartą atkastos, archeologai atlieka tyrimus šiuose pastatuose naudodami šiuolaikinius metodus.

Medievalists.net sako, kad daktaras Gabriele Castiglia (Garbrielis Kastilija) iš Pontificio Istituto di Archeologia Cristiana vadovauja komandai, kuri atlieka abiejų bažnyčių radiokarboninį datavimą. Surinkti duomenys padeda komandai suprasti šių pastatų reikšmę ir vaidmenį, kurį jie galėjo atlikti laipsniškai keičiantis religijai Afrikos Kyšulyje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte