Kauno arkivyskupas susitiko su JT atstovu pabėgėlių klausimais

Rugpjūčio 10 d. Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas susitiko su Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos (UNHCR) atstovu Šiaurės ir Baltijos šalims Henriku Nordentoftu. Susitikimas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos Caritas tarybos pirmininkas Arūnas Kučikas bei Vilniaus arkivyskupijos Caritas užsieniečių integracijos programos vadovė Audronė, vyko Kauno arkivyskupijos kurijoje.

Susitikimo metu aptarta Lietuvą ištikusi situacija pasienyje su Baltarusija, į mūsų šalį patekusių migrantų padėtis bei galimybės suteikti jiems būtinąją pagalbą, kol bus priimti sprendimai dėl tolesnių jų likimo.

H. Nordentoftas pabrėžė svarbų Bažnyčios vaidmenį teikiant konkrečią pagalbą stovyklose ir pasienio užkardose esantiems migrantams, taip pat kvietė prisidėti švelninant visuomenėje stebimą įtampą, baimę ir neretai neigiamas nuostatas migrantų atžvilgiu.

Arkivyskupas Kęstutis Kėvalas akcentavo krikščionis įpareigojančios artimo meilės nuostatą pasidžiaugė aktyviu Caritas, kitų katalikiškų iniciatyvų, atskirų parapijų veikla teikiant migrantams reikalingą pagalbą rūbais, patalyne, higienos priemonėmis ir pan. Arkivyskupas išryškino migrantų informavimo apie tolesnius veiksmus, žmogiško bendravimo su jais svarbą.

Susitikimo dalyviai sutarė, kad artimiausioje ateityje turėtų būti pasirūpinta geresnėmis migrantų, ypač socialiai pažeidžiamų asmenų (šeimų su vaikais, ligonių) gyvenimo sąlygomis, vaikų užimtumu ir tam reikalingomis priemonėmis.

Susitikimo pabaigoje pasidalinta viltimi, kad Lietuva, jos Vyriausybė, bendradarbiaudama su savivaldos institucijomis, Bažnyčia, Caritu ir pilietine visuomene sėkmingai išspręs ją ištikusią migrantų krizę, įgis žinių ir patirties tvarkytis su panašaus pobūdžio iššūkiais.     

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

 1. Nuo kada valstybines sienos pazeidejams prireike tokiu artimo meiles darbu? Nusikalteliai privalo sedeti kalejime – ten galite juos evangelizuoti, jei norite. Jie aiskisi pasake, kad jiems niekas negresia ir jie nori “gyventi geriau”. Gal pas A. Paulauska siusti?😀
  O sisip, tai siusti namo, nes jie ne pabegeliai, o kaubojai, irskantys cigoniskos laimes!

 2. Sakote „tikrai nepakeisiu. Ką daryti?“ Manau, vertėtų pasigirti, o ką aš padariau, kad situacija būtų kitokia?
  Turime Evangeliją, kur yra visi pamokymai. Turime Šv. Joną Krikštytoją, kuriam buvo nukirsta galva. Klausimas už ką? Atsakymas, kad sakė tiesą, kad jam tiesą yra pats Dievas ir jis jos neiškeitė į savo gyvybę ir išliko tiesoje. Jo sąžinė buvo rami mirties valandą. Tą patį Jėzus sakė ir Poncijui Pilotui, kad jei nori ramybės – sieki teisybės.
  Nori pakeisti pasaulį – keisk save. Tad būtina, ne laukti, kad kiti kažką tai padarytų, bet daryti ir sakyti tai, kas yra TEISU.

  • ačiū už labai teisingą patarimą – pradėti keistis pačiam. Stegsiuosi tai daryti dar labiau.
   Patarėte ir siekti tiesos. O kokia gi čia tiesa rūpintis nusikaltėliais, kurie tyčia išmeta dokumentus ir atvirai deklaruoja, kad jie jokie ne pabėgėliai, o geresnio gyvenimo iškantys „piligrimai“? Jei jau ieškai gersnio gyvenimo, tai nepažeidinėk įstatymų, turėk dokumentus, keliauk per pasienio postus ir visi supras, gal net ir pasirūpins. Kodėl turime rūpntis neatskingais nusikaltėliais, kurie nusispjauna į mūsų įstatymus ir tvarką?

   • O ar jie buvo supažindinti su Lietuvos įstatymais? Ar daug lietuvaičių bėgdami į iš Lietuvos puolė nagrinėti kitų šalių įstatymus? Kiek lietuvaičių JAV gyveno be vizų, t.y. nelegalais? Na, o mes esame, kaip tos varlės, kurias šėtonas gudriai nusprendė išvirti, tai yra po palengva šildydamas vandenį iki užvirimo, kol jos išvirė. Taip ir mes, manydami, kad valdžiukė mumis labai rūpinasi, tad imkime ir pasiskiepykime, nes mums dabar gyventi gerai, priešų neturime, o ir esame letargo miego apimti, nieko nebematome, nebegirdime, keisti nieko nebenorime, mums jau viskas gerai. Tad netrukdykite, antivakseriai, mums toliau medituoti. Tad, dar vienas klausimas – ar išvirusi varlė be gali pasikeisti?

    • bent jau pasą reikėtų turėti ir eiti per pasienio postą. To užtektų. Dabar gi visi iki vieno – be dokumentų! Tai kaip jie atskrido iki Baltarusijos? Be pasų? NETIKIU.

 3. 70-imt milijardų dolerių JAV išleido afganistaniečių amunicijai, pradedant šiuolaikiniais šautuvais snaiperiams ir baigiant lėktuvais, malūnsparniais bei tankais… viskas laukinių talibų rankose.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis