Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas pabrėžė: rūstumas – labai pavojinga yda

Gavėnios rekolekcijas Kauno arkikatedroje su gausiai dalyvavusiais sužadėtiniais kovo 15 d. vedęs arkivyskupas Kęstutis Kėvalas pabrėžė: rūstumas – labai pavojinga yda, galinti sugriauti paties žmogaus gyvenimą ir visus jo santykius su kitais žmonėmis.

„Visada pasitaikys atvejų, kai mums reikės reaguoti, kai kiti su mumis elgsis netinkamai“, – sakė ganytojas, atkreipdamas dėmesį, jog žmogus, pasiduodamas rūstumui ir pykčiui, pasiduoda nuodėmei. O suvaldyta aistra, atvirkščiai, gali vesti į šventumą. Kaip išvengti mirtinos sielos ligos?

Atsvara rūstumui ir niūrumui – tai apsisprendimas džiaugtis, žvelgti pozityviai, giedrai, lavintis dvasinius raumenis, nežiūrint to, jog gyvenime susiduriame ir su kančia, beprasmybe, niūrumu. Homiliją pasakęs diakonas Darius Chmieliauskas atkreipė dėmesį, kaip Mozė primena izraelitams ne tik laikytis Dievo įstatymų, bet ir prisiminti Jo meilę, išlaisvinimą, globą (plg. Įst.4).

Tai kvietimas ir mums atminti, kaip Dievas yra ir mus ištraukęs iš kokios bėdos, nelaisvės, kai galbūt patyrėme beveik fizinį Jo prisilietimą.Diakono mintimi, jei Dievo žodis yra mums meilės žodis, tada ir mes ugdomės dorybes, laikomės Jo įstatymų ne kaip fariziejai.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Po buzausko straipsniu komentarai isjungti, „brolis” tai keiksmazodis, bloga praktika imti is kitu vyskupiju, nustumiant vietinius, perlipant per ju galvas, ir po to juos dar ciniskai vadinti broliais, broliai taip nesielgia, geda dvarui!

  2. Labai keistai man skamba. Lyg būti rūsčiam ir niūriam – sinonimai. Be to, argi tai nuodėmė. Žmogus gali būti niūrus dėl daugelio dalykų, bet tai tikrai nereiškia, kad jis nesuvokia Dievo meilės. Greičiau charakterio būdas, kuris ne būtinai yra blogis. Net Jėzus mėgdavo rūsčiai pažvelgti 🙂 Džiaugsmas, pyktis ir pan., juk tik emocija. Ir ji tokios pačios vertės kaip ir džiaugsmas.

  3. daug išbandymų yra gyvenant šeimoje,tačiau koks kiekvieno Lietuvos kaimo ,miestelio,miesto,šalies turtas yra tvirtos,garbingos šeimos plačiąja prasme,apimant prosenelius,senelius,tėvus,vaikus,kai jie nuo Smetonos laikų gyvena ,sakykim tame miestelyje,kruta ,jų vaikai juos lanko…Jie nuveikę daug garbingų darbų savo miesteliui,buvę žemdirbiai,mokytojai,įvairūs tarnautojai,tačiau svarbiausia jie yra tos vietovės simboliai,bendruomenė…Jie pergyvena ne tik dėl savo artimųjų,tačiau pergyvena dėl visų,mena vieni kitų istorijas,įvykius,padeda vieni kitiems,jų darbai puošia,suvienija …Aplamai,politika,kad tik senstelėję tėvai turi keltis į miestus arčiau vaikų,yra neteisinga,nes per anksti tapę globotiniais ,tėvai degraduoja,kaip teigia mokslininkai.Kaip tik reikia padėti ir skatinti,kad pagyvenę žmonės kuo ilgiau gyventų savo provincijose,o vaikai turėtų kur sugrįžti ir ne tik jau karstuose…

  4. vel teoriniai svaigalai, Yra elementarus butiniausi poreikiai, pagal Maslow, kurie bent vieno trukumas sukuria neramia atmosfera zmogaus gyvenime. O kiek dabar zmoniu jauciasi saugus Lietuvoje, nestokoja butiniausių dalykų? Vat hierarchai, tai nieko nestokoja, jiems nereikia sukti galvos, kad gal iš darbo atleis, nes kazkas nesiseka ir kaip čia reikės seima išmaitinti….Sėdi sau komforto zonose parapijose ar kurijose ir vargo nemato… ir dar sapalioja teorines pasakas.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte