Kardinolas G. Pellas siekė, kad kitu popiežiumi taptų vengrų kardinolas

Pasak konservatyvaus rašytojo Rodo Dreherio, kardinolas George’as Pellas aktyviai siekė, kad kitu popiežiumi taptų vengrų kardinolas.

Interviu žurnalui „National Catholic Reporter” R. Dreheris pasakoja apie pietus su mirusiu Australijos kardinolu 2023 m. sausį, likus trims savaitėms iki jo netikėtos mirties.

R. Dreheris, kilęs iš JAV, bet dabar gyvenantis Vengrijoje, teigė, kad kardinolas Pellas „labai palankiai vertino” Estergomo-Budapešto arkivyskupo kardinolo Peterio Erdo kandidatūrą į popiežiaus Pranciškaus įpėdinius.

Kardinolas Pellas savo mirties metu tikėjosi, kad konklava įvyks netrukus, ir ruošėsi imtis svarbaus vaidmens bet kokiuose popiežiaus rinkimuose. Jis tikėjosi iškelti kandidatą, kuris pasuktų visai kita linkme nei popiežius Pranciškus.

Australijos prelatas turėjo didžiulę įtaką visoje Bažnyčioje angliškai kalbančiame pasaulyje ir nemažą ryšių tinklą, ypač tarp JAV vyskupų ir draugų Romoje. Po mirties paskelbta jo parašyta slapta atmintinė, kurioje Pranciškaus pontifikatą apibūdintas kaip „katastrofa“.

Per 2014 ir 2015 m. vykusius šeimos sinodus kardinolas Erdo ėjo generalinio relatoriaus pareigas, t. y. atliko itin svarbų vaidmenį, kuris apėmė sinodo diskusijų gaires ir apibendrintus pasisakymus.

2015 m. sinode jis pasakė teisinę įžanginę kalbą, kurioje teigė, kad išsiskyrę ir antrą kartą susituokę katalikai galėtų priimti Komuniją tik tuo atveju, jei atsisakytų lytinių santykių su naujuoju sutuoktiniu. Jis teigė, kad išsiskyrusių ir antrą kartą susituokusių katalikų integravimas į Bažnyčią „skiriasi nuo jų priėmimo į Eucharistiją”.

Pranešama, kad ši kalba nustebino sinodo dalyvius, kurie tikėjosi atviresnės diskusijos šia tema.

Nors Vengrijos vyriausybė laikosi antiimigracinės pozicijos, kardinolas Erdo nėra griežtai pasisakęs dėl pabėgėlių krizės, kurią Pranciškus pavertė vienu iš pagrindinių savo pontifikato bruožų.

„Jūs negalite priversti europiečių leisti į savo šalis įvažiuoti – net nelegaliai ir be jokios kontrolės – visam pasauliui, nes taip būtų sugriauta viešoji tvarka, o tai labai patrauklu tiems, kurie gyvena chaose,” – yra sakęs jis.

Kardinolas yra kanonų teisės ekspertas, ėjęs Vengrijos vyskupų konferencijų pirmininko ir Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininko pareigas.

Pranešama, kad kardinolas Pellas sakė P. Dreheriui, jog kardinolas Erdo yra „labai puikus kanonų teisininkas” ir kad Roma Pranciškaus pontifikato metu tapo „neteisinga”.

1996 m. Jono Pauliaus II paskelbtos konklavos taisyklės draudžia „bet kam, net jei jis yra kardinolas, popiežiui gyvam esant ir su juo nepasitarus, kurti planus dėl jo įpėdinio rinkimų, žadėti balsus ar priimti su tuo susijusius sprendimus privačiuose susirinkimuose”.

Nepaisant to, grupės Jungtinėse Valstijose pradėjo ruoštis kitai konklavai. Pavyzdžiui, Niujorko kardinolas Timothy Dolanas išsiuntė knygos The Next Pope  (liet. „Kitas popiežius”) kopijas kolegoms kardinolams. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte