Kai kelionė nebūna varginanti

Kelionės visada yra iššūkis, kuris reikalauja pranokti save, išeiti už savo ribų, rasti tinkamiausias galimybes naujoms patirtims. Šie uždaviniai natūraliai tampa sunkesni žmogui su negalia. Tad kai toks žmogus ryžtąsi keliauti, itin svarbu kiek įmanoma labiau palengvinti kelionės rūpesčius.

Šių metų vasarą išsiruošiau su bičiuliais vykti į Švediją ir Daniją. Dėl mano negalios sąlygų geriausia keliauti yra su automobiliu. Juo pas kaimynus skandinavus lengviausia patekti plaukiant keltu per Baltijos jūrą.

Be abejo, iškilo šimtai klausimų, kaip mano atveju persikėlimą atlikti sklandžiai ir patogiai. Juk į Švedijos krantus keltas plaukia per naktį, tad aktualiausiu klausimu tapo nakvynės vieta.

Susisiekus su įmonės DFDS, kuri vykdo perkėlimus Baltijos jūra, vadyba buvo užtikrinta, kad kelte yra sudarytos visos sąlygos plaukti judėjimo negalią turintiems keleiviams.

Ir tikrai nuo pat kelionės pradžios buvo jaučiamas įmonės darbuotojų, o ypač keleivių aptarnavimo skyriaus vadovo Pavelo dėmesys ir rūpestis. Visais klausimais draugiškas bei malonus personalas buvo pasirengęs padėti. Negana to, sulaukiau klausimų, kaip dar būtų galima patobulinti, kad kelionė neįgaliajam taptų mažiau varginanti.

Kelte numatyta viskas, kas svarbu tokioje kelionėje: nuo automobilio parkavimo iki kajutės vietos parinkimo. Beje, kajutė neįgaliesiems įrengta prie pat poilsio zonos. Kajutė šviesi ir erdvi, su langais į jūrą, tad judėti po ja su vežimėliu nekėlė jokių problemų. Tą patį galima pasakyti ir apie tualetą, kurio visa įranga atitinka pritaikymo neįgaliesiems standartus.

Vėliau, judėdamas po Danijos sostinės Kopenhagos senamiestį, kuris yra taip sutvarkytas, kad negriautų miesto integralumo, bet būtų patogus judėti įvairių fizinių pajėgumų žmonėms, galvojau, kiek nedaug reikia, kad kitas žmogus galėtų jaustis gerai ir oriai. Taip jaučiausi ne tik Kopenhagos gatvėse, bet ir DFDS keltu, skrosdamas Baltijos jūros bangas.

Vaizdas susidaro iš daugelio dedamųjų, kad jis būtų aiškus, svarbios visos detalės. Norisi viltis, kad į jas ateityje ir kitose susisiekimo priemonėse vis labiau bus kreipiamas dėmesys. Kaip galėjau patirti pats, gerų pavyzdžių tikrai yra.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte