JT: žemės drebėjimas Turkijoje ir Sirijoje paveikė 7 mln. vaikų

ŠaltinisBNS

Praėjusią savaitę Turkiją ir Siriją sukrėtus galingam žemės drebėjimui ir stipriam pakartotiniam smūgiui nukentėjo daugiau kaip 7 mln. vaikų, antradienį pranešė Jungtinės Tautos ir išreiškė nuogąstavimą, kad dar daug tūkstančių vaikų žuvo.

„Turkijoje iš viso 10 provincijų, nukentėjusių nuo dviejų žemės drebėjimų, gyvena 4,6 mln. vaikų. Sirijoje nukentėjo 2,5 mln. vaikų“, – Ženevoje žurnalistams sakė JT vaikų agentūros UNICEF atstovas spaudai Jamesas Elderis (Džeimsas Elderis).

Jis kalbėjo tuo metu, kaip gelbėtojų komandos baiginėjo išgyvenusiųjų po pražūtingo žemės drebėjimo, per kurį Turkijoje ir Sirijoje žuvo daugiau kaip 35 000 žmonių, paieškas. 

„UNICEF nerimauja, kad žuvo tūkstančiai vaikų“, – teigė J. Elderis ir perspėjo, jog „net ir nesant patikrintiems skaičiams, tragiškai aišku, kad jie ir toliau augs“.

Jis pridūrė, kad baiminasi, jog galutinis aukų skaičius bus „protu nesuvokiamas“

Jis pridūrė, kad baiminasi, jog galutinis aukų skaičius bus „protu nesuvokiamas“.

Atsižvelgdamas į katastrofišką ir vis augantį žuvusiųjų skaičių, J. Elderis teigė, kad visiškai akivaizdu, jog „daug, labai daug vaikų per šiuos pražūtingus žemės drebėjimus neteko tėvų“. 

„Tai bus siaubingas skaičius“, – perspėjo jis. 

Šimtai tūkstančių be namų likusių žmonių kenčia nuo šalčio ir alksta. 

J. Elderis nurodė, kad šeimos su vaikais „miegojo gatvėse, prekybos centruose, mokyklose, mečetėse, autobusų stotyse ir po tiltais, liko su vaikais atvirose vietose, nes bijojo grįžti namo“.

„Dešimtys tūkstančių šeimų susiduria su gamtos stichijomis tokiu metų laiku, kai temperatūra yra labai žema, dažnai sninga ir lyja“, – teigė jis ir atkreipė dėmesį gautus pranešimus, kad daugėja vaikų, kenčiančių nuo hipotermijos ir kvėpavimo takų infekcijų. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte