REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

JAV satanistai prieštarauja vaikų lyties keitimo operacijų kriminalizavimo projektui

Aidaho (JAV) satanistai planuoja ritualą valstijos Kapitolijuje, kuriuo išreikš protestą prieš įstatymo projektą, kuriuo kriminalizuojamos vaikų lyties keitimo operacijos.

Įstatymų leidžiamojo organo pasiūlytam įstatymo projektu būtų kriminalizuojamas cheminis vaikų ir paauglių kastravimas ir kūno žalojimas. Jam ir priešinasi valstijos satanistų grupė.

Respublikonas valstijos atstovas Bruce’as Skaugas (Briusas Skaugas) pristatė „Pažeidžiamų vaikų apsaugos įstatymą”, pagal kurį eksperimentinių lytinio brendimo blokatorių išdavimas ir lyties keitimo operacijų atlikimas jaunuoliams – abu šie veiksmai gali baigtis sterilizacija – būtų laikomi nusikaltimu.

Jei įstatymo projektas bus priimtas abiejuose valstijos įstatymų leidžiamosios valdžios rūmuose ir jį pasirašys gubernatorius Bradas Little’as (Bredas Litlas), už tokių procedūrų atlikimą nuteistam asmeniui grėstų iki 10 metų kalėjimo, sakoma teisės akto projekte, kurio bendraautorė yra respublikonų valstijos senatorė Lori Den Hartog.

Reaguodama į teisės akto projektą, satanistų grupė paskelbė apie planus prie valstijos Kapitolijaus pastato surengti vadinamąjį „lyties patvirtinimo ritualą”, kuris bus protesto prieš įstatymo projektą dalis.

Nors planuojamo ritualo detalės neaiškios, „Šėtono šventyklos” (angl. The Satanic Temple, TST) interneto svetainės puslapyje toks ritualas apibūdinamas kaip „religinė praktika”, kuri naudojama siekiant „išsklaidyti bet kokią gėdą ar stigmą, susijusią su žmogaus lytine tapatybe dėl religinės diskriminacijos ar kultūrinio neišmanymo”.

Konservatyvi krikščionių teisių gynimo grupė „Idaho šeimos politikos centras” antrus metus iš eilės bendradarbiauja su B. Skaugu.

Nors įstatymo projektas „apsaugo vaikus nuo žalingų farmacinių ir chirurginių intervencijų, kuriomis siekiama pakeisti vaiko lyties išvaizdą”, teisės aktas netrukdytų jokiam mediciniškai būtinam gydymui, pavyzdžiui, endometriozės, lyties vystymosi sutrikimų ar kai kurių vėžio rūšių gydymui, teigiama grupė.

Jos pareiškime teigiama, kad „penkios kitos respublikonų vadovaujamos valstijos priėmė įstatymus, draudžiančius negrįžtamas farmacines ir chirurgines intervencijas vaikams, kovojantiems su lyties disforija. Laikas Aidaho valstybei pasekti jų pavyzdžiu ir užtikrinti, kad apsaugotume pažeidžiamus mūsų bendruomenės vaikus nuo radikalios lyties ideologijos.”

Įstatymo projektas vis dar laukia svarstymo, o prieš pradedant jį svarstyti įstatymų leidžiamojoje valdžioje, dėl jo turi būti balsuojama.

Aidaho valstija yra viena iš 26 valstijų, kuriose pateikta daugiau kaip 80 įstatymų projektų, kuriais siekiama apriboti arba kriminalizuoti lyties keitimo operacijas ir kitas procedūras nepilnamečiams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte