JAV prezidentas Joe Bidenas teigia, kad popiežius Pranciškus skiepijimą pavadino „moraline pareiga“

JAV prezidentas Joe Bidenas savo velykiniame kreipimesi paragino amerikiečius pasiskiepyti nuo koronaviruso, sakydamas, kad popiežius Pranciškus skiepijimą pavadino „moraline pareiga“.

Savo kalboje dėl vakcinacijos nuo COVID prezidentas Bidenas gyrė religinių grupių ir bendruomenės sveikatos centrų partnerystę vykdant skiepijimo nuo COVID-19 kampaniją.

Jis pavadino pastangas skiepytis „puikiausiu Amerikos pavyzdžiu“ ir pridūrė, kad „besiskiepijantys žmonės daro tai, ką popiežius Pranciškus vadina moraline pareiga, nes, pasak jo, skiepijimasis gali išgelbėti gyvybę jums ir kitiems “.

Atsakydami į Catholic News Agency paklausimą dėl popiežiaus Pranciškaus komentarų šaltinio, Baltieji rūmai atkreipė dėmesį į popiežiaus sausio mėnesio televizijos interviu, kuriame jis teigė, kad „manau, jog etika reikalauja, kad visi gautų vakciną“.

Šiame interviu popiežius Pranciškus vakcinaciją pavadino „etiniu pasirinkimu, nes tai liečia jūsų, bet ir kitų gyvenimą“.

Savo velykiniame sveikinime „Urbi et orbi“ popiežius Pranciškus kalbėjo: „Visiems, ypač pažeidžiamiausiems žmonėms, reikia pagalbos ir jie turi teisę gauti būtiną priežiūrą. Tai dar akivaizdžiau šiuo metu, kai mes visi turime kovoti su pandemija, o vakcinos yra būtina šios kovos priemonė. Vakcinas suvokdamas kaip tarptautinį gėrį, raginu pasaulio tautų bendruomenę suvienijus pastangas įveikti vakcinų platinimo vėlavimus, kad jos pasiektų visus, ypač vargingiausių šalių gyventojus“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. TIKĖJIMO MOKYMO KONGREGACIJOS Notoje dėl kai kurių vakcinų nuo Covid-19 naudojimo moralumo rašoma, kad kovai su Covid-19 vakcinos yra sukurtos atliekant tyrimus ir gamyboje panaudojus ląstelių linijas, kilusias iš audinio, gauto iš praėjusiame amžiuje įvykdytų dviejų abortų. Paaiškinama, kad tokiais atvejais (ir šis yra būtent toks), kai ląstelės iš abortuotų vaisių yra naudojamos kuriant ląstelių linijas, kurių reikia mokslo tyrimams, egzistuoja „skirtingi atsakomybės laipsniai“ (1) dėl bendradarbiavimo su blogiu. Pavyzdžiui, „organizacijose, kuriose naudojamos neleistinos kilmės ląstelių linijos, priimančiųjų sprendimą jas naudoti atsakomybė ne tokia pati kaip tų, kurie neturi balso priimant tokį sprendimą“. Atsakomybė, kaip matome, skiriasi, bet ji vis tiek y r a! Taip pat Notoje rašoma: “ Tuo pat metu praktinis protavimas akivaizdžiai rodo, jog vakcinavimas paprastai nėra moralinė pareiga, todėl jis turi būti savanoriškas. Bet kuriuo atveju etiniu požiūriu vakcinavimo moralumas priklauso ne tik nuo pareigos rūpintis savo sveikata, bet ir nuo pareigos siekti bendrojo gėrio. Nesant kitų priemonių sustabdyti ar bent preventyviai paveikti epidemiją, dėl bendrojo gėrio gali būti rekomenduojamas skiepijimas, ypač rūpinantis silpniausiais ir pažeidžiamiausiais žmonėmis. O tie, kurie dėl sąžinės motyvų atsisako vakcinų, pagamintų naudojant ląstelių linijas iš abortuotų vaisių, turi dėti visas pastangas, siekdami kitomis profilaktinėmis priemonėmis ir tinkamu elgesiu vengti tapti užkrato perdavėjais“. Taigi sąžinė ir moraliniai įsitikinimai gali neleisti priimti tokių abortais suteptų vakcinų. Ir politikos, atrodo, tikrai čia daugiau, negu sąžinės, ypač, kai dar vakcinos nuo COVID19 yra deramai neišbandytos, o ir pasekmės (ar atneš daugiau gėrio, ar sukels didesnių problemų žmonijai) – neaiškios.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis