JAE aptiktas senovinis krikščionių vienuolynas pastatytas dar prieš islamo paplitimą

ŠaltinisSKY NEWS

Jungtinių Arabų Emyratų pakrantėje aptiktas senovinis krikščionių vienuolynas. Mokslininkai teigia, kad radinys gali labiau papasakoti apie ankstyvosios krikščionybės istoriją Persijos įlankos pakrantėse.

Istorikai teigia, kad vienuolynas buvo pastatytas prieš islamo plitimą Arabijos pusiasalyje.

Archeologai jau nustatė vienuolyno pamatų anglies dvideginio pavyzdžių datas. Jie datuojami nuo VI a. pradžios iki VII a. vidurio. Mokslininkų teigimu, islamo religija paplito VII amžiuje.

Mokslininkai teigia, kad maldininkai meldėsi vienanavėje bažnyčioje. Tačiau priešais juos buvo keli kambariai. Jie turėjo krosnį kepimui ir krikštyklą. Navoje galėjo būti altorius. Šalia šventyklos yra dar vienas pastatas. Jame yra keturi kambariai. Ankstyvojoje bažnyčioje jis galėjo atlikti abato ar vyskupo namų vaidmenį.

Jungtinių Arabų Emyratų universiteto archeologijos docentas Timothy Poweris, padėjęs tirti naujausią radinį, apibūdino jį kaip „išties įspūdingą atradimą”.

Šie vienuolynai padeda geriau pažinti regiono religijos raidą. Tokie radiniai taip pat padeda geriau suprasti, kaip krikščionys palaipsniui atsivertė į islamą.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte