Įteiktos „Sidabrinės gervės“: metų režisiere tapo A. Urbaitė, geriausiu filmu – „Per arti“

ŠaltinisBNS

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre Kaune sekmadienį įteikti nacionaliniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“: metų režisiere tapo Austėja Urbaitė, o jos kurtas filmas „Per arti“ išrinktas metų geriausiu ilgametražiu vaidybiniu filmu.

Metų geriausio aktoriaus vaidmens kategorijoje nugalėjo Rasa Samuolytė („Paradas“) ir Donatas Želvys („Poetas“), antraplanio aktoriaus kategorijoje nugalėjo Nelė Savičenko („Ilgo metro filmas apie gyvenimą“) ir Dainius Gavenonis („Poetas“).

„Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus buvo įteikta Lietuvos kino, televizijos ir teatro aktoriui Juozui Budraičiui.

Metų geriausio scenarijaus autoriumi tapo Titas Laucius („Paradas“). Metų geriausias trumpametražis filmas – „Čia buvo Vilnius“ (rež. Eitvydas Doškus), metų geriausias ilgametražis dokumentinis filmas – Mariupolis 2 (rež. Mantas Kvedaravičius, korežisierė Hanna Bilobrova).

Iš viso apdovanojimuose varžėsi 30 filmų, juos komisija atrinko iš 64 pateiktų pretendentų

Metų geriausiu animaciniu filmu tapo „Purga“ (rež. Gintarė Valevičiūtė Brazauskienė, Antanas Skučas), geriausiu operatoriumi – Vytautas Plukas („Poetas“), geriausiu kompozitoriaus darbu pripažinta grupė „Šiaurės kryptis“ („Dainos lapei“).

Iš viso apdovanojimuose varžėsi 30 filmų, juos komisija atrinko iš 64 pateiktų pretendentų.

Į daugiausiai apdovanojimų pretendavo režisierių Giedriaus Tamoševičiaus ir Vytauto V. Landsbergio filmas „Poetas“, Tito Lauciaus filmas „Paradas“ ir Austėjos Urbaitės filmas „Per arti“.

Be 19 tradicinių kategorijų, ceremonijos metu apdovanotas ir žiūroviškiausias filmas, sulaukęs daugiausiai žiūrovų kino teatruose bei daugiausiai mokamų peržiūrų užsakomųjų vaizdo paslaugų platformose – Emilio Vėlyvio „Piktųjų karta“.

Nacionalinius kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ rengia Lietuvos kino centras ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA. Organizatoriai renginio metu skirs specialų prizą už indėlį Lietuvos kino industrijai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Šito konkurso žiuri – labai neteisinga: Vytautas v. Landsbergis, kurio filmus prodiusuoja Uzbekjoje įsteigta rusų firma ,,Uljnana Kim & Co” , ,,Sidabrinių gervių” konkurse yra apdovantoas tik dvejose kategorijose. ,,Ulijana Kim & Co” prodiusavo ir filmą apie senį Vytautą Ladnsbergį, kurį režisavo Serioža Loznica (kaži kodėl nei vienas lietuvis režisierius nesiėmė šito labai pelningo darbo?) – tas pats, kurį Ukrainos kino menininkų draugija išmetė iš Ukrainos kinematografų sąjungos už jo meilę Rusijai. O Vytautas V. Lansdbergis turi visada laimėti visus konkursus visos kategorijose ir turi būti paskelbtas geriausių visų buvusių, esamų ir būsimų laikų režisieriumi, poetu ir rašytoju todėl, kad jis- Vytautas Vytautas Ladnsbergis.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte